Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. júna 2020

Ministerstvo obrany plánuje pre obvinenia z pravicového extrémizmu reštrukturalizáciu elitných sílNemecké ministerstvo obrany plánuje reštrukturalizáciu špeciálnych jednotiek po viacerých obvineniach súvisiacich s krajne pravicovýmZdieľať
germany_politics_42886 0267d9e87031426caa17ef71b9967545 676x451 30.6.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecké ministerstvo obrany plánuje reštrukturalizáciu špeciálnych jednotiek po viacerých obvineniach súvisiacich s krajne pravicovým extrémizmom.


Ministerka obrany Annegret Kramp-Karrenbauer na stredu zvolala tlačovú konferenciu, kde chce prezradiť viac o "štrukturálnej analýze" Kommando Spezialkräfte (KSK).

Rozpustenie zložky


Jej kancelária zatiaľ neposkytla bližšie detaily. Noviny Die Welt v utorok uviedli, že politička chce oznámiť štrukturálne reformy elitných síl, vrátane rozpustenia jednej zo štyroch bojových zložiek, ktorá je stredobodom obvinení z extrémizmu. Podľa zatiaľ nepotvrdených správ sa zmeny dotknú približne 70 vojakov.

KSK sa zameriava na protiteroristické akcie či záchranu rukojemníkov z nepriateľských oblastí. Jej členovia pôsobili v Afganistane a na Balkáne. Jej operácie sú tajné.

Vyšetrovanie skupiny


Skupinu začali vyšetrovať po tom, ako sa v roku 2017 objavili správy, že členovia na párty hajlovali, počúvali hudbu spájanú s pravicovým extrémizmom a zúčastnili sa na hre, počas ktorej hádzali hlavu ošípanej. Armáda v januári informovala, že na základe jej vyšetrovania je 20 vojakov podozrivých z krajne pravicového extrémizmu.

Veliteľ KSK Markus Kreitmayr v máji vyhlásil, že nebude tolerovať extrémizmus a navrhol zmenu predpisov, ktoré by umožnili jednoduchšie prepustenie vojakov, ak by ich pokračujúca prítomnosť "vážne ohrozila armádny poriadok alebo reputáciu Bundeswehru”.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo obrany plánuje pre obvinenia z pravicového extrémizmu reštrukturalizáciu elitných síl © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Lotyšsku zakázali ruskú televíznu sieť RT, jej šéf je na zozname osôb sankcionovaných EÚ
<< predchádzajúci článok
Kultúre je potrebné venovať pozornosť, malo by na to myslieť aj súčasné vedenie, myslí si kulturologička

Ministerstvo obrany plánuje pre obvinenia z pravicového extrémizmu reštrukturalizáciu elitných síl - diskusné fórum čitateľov