Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. novembra 2007

Ministerstvo spravodlivosti vymohlo zatiaľ dva miliónyMinisterstvo spravodlivosti (MS) SR už vymohlo viac ako dva milióny korún za pohľadávky, ktoré dlhovali podnikatelia a súkromné spoločnosti za zverejnenie informácií v Obchodnom vestníku ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) - Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR už vymohlo viac ako dva milióny korún za pohľadávky, ktoré dlhovali podnikatelia a súkromné spoločnosti za zverejnenie informácií v Obchodnom vestníku (OV). Podľa správy o výsledku finančnej kontroly, ktorú urobilo ministerstvo financií, evidoval rezort spravodlivosti ku koncu roka 2005 pohľadávky za údaje zverejnené v OV vo výške viac ako 37 miliónov korún. Za prvý polrok 2006 bolo z tejto sumy uhradených len okolo 146 tisíc Sk.

Výzvu na zaplatenie v apríli tohto roka adresovalo MS všetkým podnikateľom a súkromným spoločnostiam, ktoré mali neuhradené poplatky za zverejnenie údajov. "Rezort spravodlivosti k vymáhaniu dlžnej sumy pristúpil po upozornení kontroly Ministerstva financií SR a na základe výsledkov vlastnej kontroly. Do prijatia nariadenia vlády, podľa ktorého sa za zverejnenie vo vestníku platí vopred, sa tieto dlhy vôbec nevymáhali," uviedol hovorca MS Michal Jurči.

MS SR v minulosti za zverejnenie informácií v Obchodnom vestníku zasielalo spoločnostiam faktúry. "Po ich neuhradení sa o tieto dlhy však dostatočne nestaralo a celý problém neriešilo," uviedol Jurči.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti vyšetrujú ďalší prípad úmrtia bábätka
<< predchádzajúci článok
Manželov obvinili zo zločinov proti ľudskosti