11. augusta 2017

Mladé baskebalistky zdolali v zápase o 9. až 16. miesto Nórky

Ilustračná fotografia.

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Dublin 11. augusta (TASR) - Slovenské basketbalistky do 18 rokov zvíťazili v piatkovom stretnutí o 9. až 16. miesto na turnaji B-divízie ME tejto vekovej kategórie nad rovesníčkami z Nórska 80:52.

Najlepšou strelkyňou tímu trénera Tomáša Kačmarika bola s osemnástimi bodmi Stella Tarkovičová. Ďalší zápas Sloveniek je na programe v sobotu 12. augusta o 20.15 h, v súboji o 9. až 12. miesto na ne čakajú Bulharky.

ME do 18 rokov - B-divízia:
o 9. - 16. miesto:
Slovensko - Nórsko 80:52 (42:20)

Najviac bodov: Tarkovičová 18, Oštadálová 17, Fehérová 10 - Doennemová 11, Skorpenová 10, Brendeaeterová 8

Povedali po zápase
Tomáš Kačmarik, tréner SR:
"Mohlo sa zdať, že v zápase nám o nič nejde, nakoľko sme nehrali v hornej osmičke. My sme si však povedali, že do zápasu pôjdeme naplno. Prvá štvrtina bola z našej strany slabšia, druhá však bola rozdielová. Súpera sme dokázali prekonať vo všetkých činnostiach, vďaka čomu sme si vypracovali pohodlný náskok. Druhý polčas bol opäť vyrovnaný, no my sme už držali pohodlné vedenie a mohli sme si dovoliť vystriedať všetky hráčky. Teší ma, že nám padali tiež trojbodové pokusy a toho by sme sa mali držať aj v ďalšom zápase. V ňom na nás čaká ťažký súper z Bulharska, ktorý v skupine dokázal potrápiť Poľsko aj Portugalsko. Čaká na nás náročný duel, my v ňom však chceme uspieť."