02. februára 2008

Moravcová v Pekingu štvrtá na 50 m v. sp.

Slovenská reprezentantka Martina Moravcová obsadila štvrté miesto v sobotňajšom finále na 50 m voľný spôsob na predolympijských pretekoch Swimming China Open - Good Luck Beijing v Pekingu.

PEKING 2. februára (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Martina Moravcová obsadila štvrté miesto v sobotňajšom finále na 50 m voľný spôsob na predolympijských pretekoch Swimming China Open - Good Luck Beijing v Pekingu. Dlhodobá slovenská plavecká jednotka časom 25,70 s o 36 stotín vylepšila svoj výkon z piatkových rozplavieb a o 19 stotín zaostala za bronzovou Nemkou Danielou Götzovou. A-limit na augustové olympijské hry (25,43) ušiel Moravcovej o 27 stotín. Zvíťazila ďalšia nemecká plavkyňa Britta Steffenová (24,93), ktorá dominovala aj na dvojnásobnej trati. Šesťnásobná najlepšia slovenská športovkyňa a 203-násobná slovenská rekordérka má z Pekingu okrem aktuálneho štvrtého miesta na 50 m v. sp. na konte aj tretiu priečku z dvojnásobnej vzdialenosti. V pondelok resp. utorok čaká na Moravcovú ešte vystúpenie na 100 m motýlik. Výsledky: ŽENY 50 m v. sp. - finále: 1. Britta Steffenová (Nem.) 24,93, 2. Flavia Delaroliová-Cazziolatová (Braz.) 25,44, 3. Daniela Götzová (Nem.) 25,51, 4. Martina Moravcová (SR) 25,70. SITA