01. februára 2008

Súhrn výsledkov piatkových zápasov Slovnaft extraligy 2007/2008

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 49. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008:

BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 49. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: HK 36 Skalica - HK Ardo Nitra 8:3 (4:0, 3:1, 1:2) Góly: 7. R. Hartmann (Pašek), 10. R. Školiak (M. Ivičič, Liščák), 13. Liščák (R. Školiak, Vlk), 17. Hollý (R. Hartmann, R. Školiak), 22. Ivičič (Pállfy, T. Višňovský), 31. Pállfy, 40. R. Hartmann (Pállfy, Vlk), 57. R. Školiak (Ivičič, Liščák) - 26. M. Chrenko (Halász, Dornič), 58. Čaládi (Vojta), 60. Hronský (Marek Slovák) Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Vadrna (Nitra) 5 min + trest v hre za nešp správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Halecký - Gašparík, Valach, 3300 divákov Zostavy: Skalica: Rybár (21. Kučera) - Vlk, Gründling, M. Ivičič, Škápik, Beňa, Šille, Klučár - Pállfy, Zálešák, J. Mikúš - Hollý, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, Pašek, R. Hartmann - Šátek, Horský, Malík Nitra: Račko (31. Švajda) - Vojta, Halász, Galko, Sedláček, Šimka, Šimo - Ľ. Kolník, Marek Slovák, Vadrna - Dornič, M. Chrenko, H. Ručkay - Hronský, J. Ručkay, Čaládi, od 21. min Barčák, od 41. min Dobrý a Vrána Už v pätnástej sekunde poslal prvú strelu v zápase na hosťujúceho gólmana Račeka domáci obranca Vlk a akoby tým naznačil, kto bude počas celého duelu tvrdiť muziku. Následne sa ešte nepresadili Pállfy a Liščák, potom však už Skaličania začali gólostroj. V 7. min poslal Pašek spoza bránky puk Hartmannovi a ten po ľade prekonal nitrianskeho brankára. O chvíľu sa počas presilovky presadil Školiak, ktorý tečoval strelu Ivičiča. Na 3:0 potom zvyšoval v 13. min Liščák a do prestávky sa do streleckej listiny zapísal aj Hollý. V úvode druhého dejstva sa do domácej svätyne postavil brankár Kučera a rovnako ako Rybár nemal veľa práce. Po góle 5:0 z hokejky Ivičiča sa k slovu dostali aj Nitrania, výsledkom ich snahy bol presný zásah M. Chrenka po spolupráci s Dorničom a Halászom. Šiesty gól Skaličanov v podaní skúseného Pállfyho vyhnal z bránky Račka, ktorého nahradil Švajda. Ten kapituloval v 39. min zásluhou Hartmanna po spolupráci s Pállfym. Na 8:1 zvýšil v 57. min Školiak, ktorý si obišiel hosťujúcu bránku a zasunul za Švajdov chrbát. Hostia však zbrane neskladali a do konca pridali dva góly a zmiernili tak svoju prehru. V 58. min sa najlepšie zorientoval Čaládi a skóroval do prázdnej bránky. V záverečných sekundách v oslabení kozmeticky upravil výsledok na konečných 8:3 pre Skalicu Hronský. Skalica tak pohodlným víťazstvom natiahla šnúru výhier v jednom rade na šesť, hrala to, čo potrebovala s efektívnou koncovkou. Hlasy Peter Oremus (tréner Skalice): "Zápas sme zvládli. Dali sme dosť gólov, čo potešilo divákov a som rád, že sme udržali víťaznú sériu pred reprezentačnou prestávkou. Tá nám pomôže, lebo nás trápia zranenia, odpočinok príde vhod." Ján Neliba (tréner Nitry): "V Skalici sme pocítili tvrdú realitu. S takýmto pozmeneným kádrom sme nakladačku mohli čakať. Myslím si, že Skalica predviedla veľmi kvalitný výkon a výsledok zodpovedá predvedenej hre." MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK VSR SR 20 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1) Góly: 39. Pohanka (Lelkeš) - 5. Ďaloga (M. Jurík, O. Ďuriš), 63. Novajovský (Suja, Češík) Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, T. Orolin, 540 divákov Zostavy: L. Mikuláš: Falter - D. Rehák, Jelínek, Kadlubiak, Rúfus, Petran, Hyben - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Lelkeš, Kuric, B. Pohanka - M. Hančiak, Durdiak, Oravec - F. Zúbek, Mach HK VSR SR 20: J. Hudáček - Košecký, J. Brejčák, Baron, Ďaloga, Novajovský - Konečný, Češík, Uhnák - M. Jurík, O. Ďuriš, Suja - Mertel, O. Rusnák, J. Molnár - Vyletelka, P. Kopecký, Stríž Súperi sa na ľade predstavili v silne oklieštených zostavách. Hostia disponovali iba piatimi obrancami. V úvode sa mohli poľahky dostať do vedenia domáci hráči, svoju šancu však nepremenili a nečakane udrelo na druhej strane. Prvá útočná kombinácia juniorov skončila v 5. min gólom. Ďuriš si vymenil puk s Juríkom a úplne voľný Ďaloga prepálil Faltera - 0:1. Aj potom bola hra výrazne ovplyvnená hráčskou neskúsenosťou na oboch stranách. Viazla rozohrávka, riedko obsadené tribúny "odmeňovali" hru častým piskotom. Platonické útoky Liptákov v druhom dejstve predsa len priniesli ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu. V 39. min sa medzi kruhmi s pukom obrátil Pohanka a prekvapil prekonal Hudáčka - 1:1. V treťom dejstve mali navrch korčuliarsky vyspelejší hostia. Falter v domácej bránke viackrát doslova čaroval, aby sa tento duel neskončil pre Liptákov blamážou už v riadnom hracom čase. V následnom predĺžení duel ukončil v presilovke pri vylúčení Pohanku strelou švihom od modrej obranca Novajovský. Hlasy Ján Majdek (tréner Lipt. Mikuláša): "Pykali sme za nepremenené šance v prvej a druhej tretine. Tento zápase sme nezvládli. Juniori nás jednoducho prevyšovali. Aj keď hra z našej strany nebola v prvej a druhej tretine až taká zlá, bohužiaľ, rozhodli dve obrovské hrúbky v obrane, ktoré robíme počas celej sezóny." Štefan Mikeš (tréner HK VSR SR 20): "Samozrejme, sme veľmi radi, je to historicky prvé víťazstvo tohto projektu na ľade súperov. Z novoskladajúceho sa tímu po MS nám vypadli dvaja obrancovia. S prvou a treťou tretinou musím vysloviť spokojnosť. Chlapci chceli, vyhrávali osobné súboje, vytvárali si zaujímavé príležitosti. V druhej časti Liptáci zaslúžene vyrovnali. V závere sme sa dostávali do viacerých prečíslení, hra sa nám darila. Zaslúžené rozhodnutie prišlo v predĺžení. Pred začiatkom som mal obavy zo zloženia defenzívy, napokon obrancovia strelili oba naše góly." MHC Martin - Dukla Trenčín 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) Góly: 30. Beran (Podstavek, Török) - 49. Homer (Húževka, Hanzal), 62. V. Nemec (P. Mikuš) Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Kollár (Trenčín) za udretie hlavy lakťom, presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Mášik, Mihajlo, 4025 divákov Zostavy: Martin: Dzubina - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Kolba, V. Dvořák - Podstavek, M. Beran, Török - L. Říha, Koložváry, Važan - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík Trenčín: Hála - Malinský, P. Mikuš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, J. Mikuš - Čacho, Húževka, V. Nemec - Pardavý, A. Kollár, V. Král - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - Hanzal, Kóňa, V. Kútny Trenčín sa po troch prehrách za sebou už potreboval chytiť. Zápas v Martine začali aktívne. V 7. min Čacho vyskúšal postreh Dzubinu, ktorého o dve minúty neskôr precvičila aj strela V. Krála. Hostia boli v prvej polovici úvodnej tretiny lepším tímom, no postupne sa začali presadzovať aj domáci. V 11. min I. Ďatelinkovi skĺzol puk z hokejky a o chvíľu Vantroba trafil len padajúceho A. Kollára. V 16. min opäť pohrozili hostia, no Kútny ani Hanzal nemali presnú mušku. V druhej tretine obaja súperi pokračovali vo výbornom tempe. Sľubnú šancu na skórovanie mal v 26. min domáci L. Říha pri vlastnom oslabení, no jeho strela neskončila za Hálovým chrbtom. Diváci si zakričali Gól! až v 30. min. Vtedy Beran z bezprostrednej blízkosti po ideálnej prihrávke Podstavka poslal Martin do vedenia - 1:0. V 37. min sa zaskvela Dzubinova lapačka po strele Křetinského. V tretej tretine hra gradovala. V 47. min Kóňa nastrelil hornú žŕdku domácej bránky. Vzápätí Martin odpovedal rýchlym protiútokom, no prvá päťka to v obrannom pásme súpera prekombinovala. Trenčínu sa podarilo vyrovnať v 49. min, keď Homér strelou z miesta medzi kruhmi prekonal Dzubinu. V 51. min Beranovi v čistej šanci ušiel puk z hokejky. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol a tak sa muselo predlžovať. V nadstavenom čase bol šťastnejší Trenčín, o víťazstve hostí rozhodol v 62. min Nemec. Hlasy po zápase: Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Je to smola. Zápas sme mali dobre rozohraný. V tretej tretine sme nevyužili tri tutovky a vtedy sa stretnutie zlomilo. Naopak, hostia vyrovnali a v predĺžení šťastne rozhodli o svojom víťazstve. Trenčín je veľmi silné mužstvo, dnes to opäť dokázal. O to viac nás mrzí, že sme to v závere nezvládli. Bol to duel veľmi dobrej úrovne a body by si zaslúžili oba tímy. Z nešťastnej prehry sme smutní, ale nič to, ideme ďalej." Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Sme radi, že sme Martin dokázali zdolať na jeho ľade, čo sa hocikomu nepodarí. Pre nás má toto víťazstvo veľkú cenu. Po psychickej stránke to mužstvu určite pomôže. Hráči sa dnes presvedčili, že keď bojujú so srdcom, môžu obrátiť nepriaznivý vývoj zápasu vo svoj prospech. V našej kabíne teraz vládne eufória. Sme šťastní, že po troch prehrách za sebou opäť vieme, ako chutí víťazný pocit." MsHK Žilina - SkiPark MHK Kežmarok 4:2 (1:2, 2:0, 1:0) Góly: 9. Kontšek (Kučný, Sivák), 25. Sivák (Važan, Ivan), 35. V. Baláž (Hajnik, R. Tvrdoň), 44. Sivák (V. Kučný, Kontšek) - 9. Fedor (S. Pavličko, Škovira), 12. B. Ihnačák (Pavol Segľa, Brincko) Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, M. Novák, Tvrdoň, 1629 divákov Zostavy: Žilina: M. Laco - Grman, Kučný, Pulpán, Krčula, Kudrna, Špila - Sivák, Stantien, Kontšek - Paroulek (od 20. min Hajnik), Ivan, Važan - Pokrivčák, R. Tvrdoň, V. Baláž Kežmarok: Klempa - D. Brejčák, Gábriš (od 40. min Strapko), Petrina, Brincko, Sadiki, M. Žemba - Frank, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, M. Palovčík, B. Ihnačák - Škovira, S. Pavličko, Fedor Zápas dvoch súperov bojujúcich o ôsmu priečku sa začal vo vlažnom tempe. Mierne navrch mali domáci Žilinčania, ale boli to hostia, ktorí sa pri zaváhaní žlto-zelenej obrany v 8. min Fedorom ujali vedenia. Netrvalo dlho a kapitán domácich Kontšek z ľavej strany prekonal Klempu - 1:1. Hostia však zásluhou Briana Ihnačáka opäť išli do vedenia, aj keď optickú prevahu na klzisku mali domáci "vlci". V druhej tretine mali hostia početnú prevahu pri vylúčení Važana, ale keď sa vrátil na ľadovú plochu, najlepší strelec Žiliny Sivák vyrovnal na 2:2. Žilinčania pokračovali v nátlakovej hre na Klempovu bránku a gól sa im podarilo vsietiť aj v 35. min, keď biliardovú akciu tretieho útoku zakončoval striedajúci Hajnik - 3:2. V poslednej tretine už mali jednoznačne navrch domáci. V 33. min bol vylúčený Kežmarčan Drotár a Sivák po 40 sekundách vsietil štvrtý úspech domácich. Ďalšie góly na hokejkách mal najmä Baláž, ale rozvlniť sieť mu nebolo súdené. Vo vyrovnanom zápase sa potom už stav nemenil. Hlasy po zápase: Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "V prvej tretine sme nehrali dobre. Boli sme trocha ustráchaní. Cez prestávku sme si povedali, že je to potrebné zmeniť. Potom sme lepšie korčuľovali a v druhej tretine sme mali jasnú prevahu. V poslednom dejstve sme umnou hrou dotiahli zápas do víťazného konca. Chcem chlapcom poďakovať za predvedený výkon." Miroslav Ihnačák (asistent trénera Kežmarku): "My sme odohrali dobrú prvú tretinu. Potom ma však sklamal prístup niektorých hráčov, keď sme dva góly dostali po chybách našich zadákov. Takto sa o miestenku do play-off nebojuje. Napriek tomu všetko ostáva otvorené, čaká nás ešte niekoľko zápasov." HC Košice - HK Aquacity ŠKP Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Gól: 10. Kmiť (Jendek, Weissmann), 35. M. Miklík - 51. Jarolín (Marcel Haščák, Kroták) Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Pavlovič, Gajan a P. Grečko, 7031 divákov Zostavy: Košice: Lipovský - M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Jendek, Kledrowetz (od 28. min Valentín), Špelda - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Šimurda, Pleva, S. Gron - M. Miklík, Ščurko, Jenčík Poprad: Šimonovič - Kasík, Bambúch, Dora, Michal Segľa, Turoň, Korenko - A. Kroták, Jarolín, Vrbata - Jabrocký, Halaj, Martin Slovák - Marcel Haščák, Lapšanský, Martin Segľa - J. Marcinko, Svitana, Ficko Vo východniarskom derby sa v úvodných minútach taktizovalo. Prvú vážnejšiu príležitosť mal domáci Weissmann, ale zasahovala Šimonovičova vyrážačka. V polovici prvej tretine hrali Košičania presilovku piatich proti trom, strelu Jendeka popradský brankár len vyrazil a Kmiť pohotovo zasunul za jeho chrbát - 1:0. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča sa potom do strely oprel Šterbák, ale vyletela Šimonovičova lapačka. Potom si hosťujúci brankár poradil aj so strelou Špeldu. Do gólovej pozície sa v 12. min dostal Šimurda, ale netrafil bránku. V 15. min nastrelil v oslabení Špilár žŕdku. Košičania tak trochu aj so šťastím hasili v 19. min po popradskom závare. Ešte pred druhou prestávkou mal dobrú príležitosť Šimurda, ktorý sa ocitol sám pred Šimonovičom. Ten sa veru nemohol sťažovať ani na nedostatok práce. Po dravom prieniku ho neprekonal Huna. Do nájazdu sa dostal Kmiť, ale Šimonovič vykorčuľoval takmer k modrej čiare a zaľahol puk. V 24. min mal dvakrát gól na hokejke Špilár, ale o chvíľu na opačnej strane spálil tutovku Slovák, domáci útočník Huna zachraňoval na bránkovej čiare. V 27. min sa neujala Vrbatova zadovka a vyrovnaním sa neskončila ani šanca Halaja. Blízko ku gólu mal Ščurko, ktorý trafil žŕdku. V 35. min sa Marcel Haščák z otočky pokúšal prekvapiť Lipovského, hneď z protiútoku Košice vsietili druhý gól. Miklík vystihol chybnú rozohrávku a pohotovo zakončil. V tretej tretine Poprad zvýšil aktivitu, no viac gólových príležitostí mali na svojich hokejkách oceliari, ktorí hrozili z brejkov. Popradský kapitán Kroták sa v 44. min ocitol v nájazde, ale Lipovský svoj tím podržal. Potom prišla séria domácich šancí, najskôr Špilár netrafil bránku, potom Šimurda márne hľadal medzeru medzi Šimonovičovými betónmi a v 50. min hosťujúci brankár opäť zmaril príležitosť Špilára. Nasledoval trest v podobe prvého popradského gólu - spomedzi kruhov po ľade znížil Jarolín. Svoj tím mohli upokojiť Weissmann a po ňom Huna, no nepodarilo sa im to. V 60. min bol blízko ku gólu Gron, ale Šimonovič aj so šťastím na dvakrát zachránil. Päť sekúnd pred koncom sa ešte o vyrovnanie pokúsil Kroták, no na víťazstve domácich 2:1 sa už nič nezmenilo. Hlasy po zápase: Rostislav Čada (tréner Košíc): "Dve tretiny sme hrali veľmi dobre, kombinovali, vytvárali si tlak. Škoda, že sme nevyužili viac príležitostí. V tretej tretine bol pokyn v takejto hre pokračovať, hrali sme však pasívne, ale vďaka bojovnosti a taktickému mysleniu sme to víťazstvo uhájili." Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Videli sme veľmi dobrý zápas, od začiatku až do konca dramatický. V prvej tretine naše zbytočné fauly dostali domácich na koňa, v druhej sa hra vyrovnala, v tretej sme si vytvorili tlak, ale škoda, že príležitosti sme nepremenili. Vyzdvihol by som výkony brankárov." SITA

Moravcová v Pekingu štvrtá na 50 m v. sp.