17. mája 2016

ONLINE MS v hokeji 2016: Slovensko - USA 3:2

Rozhodujúci duel B-skupiny MS 2016 v ľadovom hokeji medzi USA a Slovenskom so začiatkom o 11.15 prinášame ONLINE.

Na snímke slovenskí fanúšikovia pred zápasom základnej B- skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi USA a Slovenskom 17. mája 2016 v Petrohrade.

Na záver nášho účinkovania na šampionáte predsa len zaznie slovenská hymna, v poradí tretíkrát. V petrohrade sme dokázali vyhrať len nad Maďarskom, Francúzskom a USA.

Zápas sa skončil.

60:59 Gól Marka Daňa prišiel neskoro. Zápas vyhrávame 3:2, ide však o Pyrrhovo víťazstvo.

Ani jeden tím už nemá o čo hrať, USA majú štvrťfinále isté, my sme sa doň mohli dostať len víťazstvom v riadnom hracom čase, potrebovali sme tri body.

60:00 Končí sa tretia tretina a s ňou aj naša cesta na MS 2016 v ľadovom hokeji v Rusku. Avšak zápas sa ešte nekončí, bude sa hrať predĺženie.

Obrovskú drámu na záver sme nezvládli, nikto nedokázal vystreliť, naši to prekombinovali a Američanov neprekvapili.

Američania vyhadzujú, zakázané uvoľnenie.

Na buly pripravený Marko Daňo, vybojovali sme puk.

59:11 Naši si berú oddychový čas.

59:00 Hudáček sa už pýta na striedačku a už sme v šestici! Potrebujeme dať jeden gól!

58:00 Zázračný zákrok Hudáčka už počas hry 5 na 5, náš brankár nás drží v hre o všetko!

56:21 Daňo v obrovskej šanci počas oslabenia! Sám pred Kinkaidom a nedal!!! Marko mal na hokejke štvrťfinálovú vstupenku.

54:52 USA budú hrať presilovku, musíme sa brániť! Na trestnú ide za podrazenie kapitán Sekera.

53:55 Jurčo nás aktivitou dostal spred Hudáčka ku Kinkaidovi.

52:14 Góóóól!!!! Vyrovnali sme na 2:2

V prípade, že nepustíme Američanom už ani jeden gól, musíme dať dva, aby sme postúpili. Podarí sa to?

USA dávajú gól... ale neplatí. Rozhodca ruší americkú radosť pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

Larkin ušiel Graňákovi a strieľa, Hudáček chytá.

Presilovku sme začali dobre, dostali sme sa do solídnych streleckých príležitostí. Teraz máme najlepšiu príležitosť zápas otočiť.

48:53 Martin Réway v obrovskej príležitosti! V absolútne čistej streleckej pozícii bol hákovaný Hanifinom a budeme hrať presilovku. Toto malo byť trestné strieľanie!

46:42Našim chlapcom sa dnes nedá uprieť bojovnosť, s Američanmi hráme vyrovnanú partiu, hoci v poslednej tretine je už poznať, že nám dochádzajú sily.

45:51 Daňo vo vyloženej šanci netriafa puk a opäť strelecky prepadáme.

43:39 Réway sa snaží zaútočiť, bránku míňa.

42:43 Gól, prehrávame 1:2. Autorom gólu je Foligno, bod za asistenciu si pripísal Larkin.

40:00 Začala sa tretia tretina zápasu. Bude pre Slovensko na šampionáte posledná?

Počet zranených hráčov v našom tíme opäť narástol. Podľa RTVS má Viedenský podvrtnuté koleno a je v nemocnici.

40:00 Skončila sa druhá tretina. Prvých 88 sekúnd tretej tretiny budeme hrať presilovku.

39:28 Krv na klzisku, budeme hrať presilovku! Ak nedáme gól, prenesieme si ju do ďalšej tretiny.

39:18 Tak teraz sme mali vynikajúcu šancu skórovať aj my, ale Kikaid Američanov podržal.

38:42 Libor Hudáček teraz stratil prehľad a takmer prihral Vatranovi! Musíme sa skoncentrovať.

38:15 Zázračný zákrok J. Hudáčka! Američania mali obrovskú šancu, strieľal Fasching, Matthews mal pred sebou polovicu bránky a nešťastne trafil nášho gólmana.

37:30 Puky opäť smerujú pred J. Hudáčka, naši sa musia brániť, no skvelý výkon podáva Skalický a Cehlárik.

36:26 Réway sa vyrútil do stredného pásma, pekne sa uvoľnil po ľavom krídle a vystrelil, Kinkaid s Martinovou strelou však nemal veľa práce.

35:25 J. Hudáček výborne vychytal Nelsona!

35:00 Jednoznačne potrebujeme skórovať a vedia to aj slovenskí fanúšikovia na tribúnach, ktorí našich svorne povzbudzujú. Pridáme sa aj my, Slovenskoooo!

34:50Rozhodcovia hru vytiahli do stredného pásma, na buly úspešnejší Slováci, hru rozohrávajú Bartánus, Cehlárik a Marcinko.

33:28Hráme v plnom počte, Američania zvládli oslabenie a ubránili sa.

33:00Obrovská škoda, po prudkej strele Kinkaidovi vypadol puk, mali sme smolu a treba povedať, že ani táto presilovka nám príliš nevychádza.

32:42Libor Hudáček teraz na modrej čiare dvakrát zlyhal a mohli sme inkasovať od oslabených Američanov.

31:28Vatrano Meszároša nedovolene bránil a budeme hrať ďalšiu presilovku. Slovákom chýba center prvého útoku Viedenský, ktorý si nepríjemne zranil koleno.

30:19Presilovku sme nevyužili, USA sa ubránili.

Američania sa výborne bránia a vyhadzujú puky.

28:19Budeme hrať presilovku, Wideman nedovolene bránil. Dúfame, že ju nebudeme hrať dve minúty a ukončíme ju gólom.

Tak už to pre nás nie je také veselé, ako v 19. minúte, ale zápas a sním aj účinkovanie na MS 2016 máme stále vo svojich rukách.

Je to gól.

Rozhodca bude telefonovať, sporné je postavenie amerického hráča v bránkovisku. Na to, č bude gól uznaný, si musíme počkať.

27:45Dostávame gól, v presilovke sa presadil Nelson.

26:45Američania nás stále točia! Disciplína môže byť cestou k úspechu

25:17Teraz sa musíme brániť pri prvej presilovke Američanov, na trestnej lavici sedí za hákovanie Dominik Graňák.

25:16Američania boli zovretí celé dve minúty, mali sme štyri vyložené šance. Že sme nedali gól, nás možno ešte bude mrzieť.

Naši hrajú fantastickú presilovku!

Viedenský odchádza z ľadu na striedačku, nevyzerá to dobre, zrejme ľavé koleno, odchádza krívajúc do šatne.

23:16Budeme hrať presilovku po faule na Mareka Viedenského.

Meszároš vystrelil na Kinkaida, pred americkým brankárom okrem puku pristál aj Libor Hudáček, americký brankár je mierne otrasený.

22:35Puk dlhšie držali Američania, nedostávajú sa ale k streleckým príležitostiam.

22:04Graňák nahodil na Kinkaida, ten bol ale pripravený.

21:02Naši súperov nepúšťajú a vyhadzujú pred amerického brankára.

20:15Po prestávke vyhrali úvodné buly Američania a majú namierené k Julovi Hudáčkovi.

20:00Začala sa druhá tretina.

20:00Posledná minúta už nepriniesla vyložené šance, sledujte náš ONLINE aj po prestávke.

19:00Fantastický štart do rozhodujúceho zápasu, prerušili sme bezgólové prekliatie! Ak by sme tento výsledok udržali do konca zápasu, ideme do štvrťfinále!

18:40Góóóóól!!!!! Jaroš strieľa svoj druhý gól na MS 2016, asistoval mu Viedenský a na Twitteri o tom informoval aj Edmonton Oilers, klub nášho kapitána Sekeru.

18:00Plynú posledné dve minúty prvého dejstva. Bude to ďalšia tretina, v poradí už ôsma, v ktorej sa nám nepodarilo streliť gól?

16:45Tretina sa blíži ku koncu, hráči skúšajú, čo sa dá. Vystrelil aj Švarný, žiaľ nepresne.

15:56A na oplátku USA podkúrili nám, keby Daňo nestál pred J. Hudáčkom, mohli sme už prehrávať.

15:11Súperovi sme podkúrili, Bartánus vo výbornej šanci!

14:29Skvelo teraz zapracoval Meszároš, puk už majú ale na hokejkách opäť USA a mieria k Hudáčkovi.

13:30Po druhej komerčnej prestávke sme získali puk, Lušňák zakombinoval s Réwayom a mieria k americkej bránke.

13:10Sympatické šance sme si vytvorili po vhadzovaní pred Kinkaidom, škoda že v koncovke sme nepresní.

12:18Súperi získali puk, hráme v našom obrannom pásme, Hudáček má čo robiť s nepredvídateľnými strelami od mladého amerického tímu.

Na snímke vľavo brankár Július Hudáček (Slovensko) a vpravo Tyler Motte (USA) v zápase základnej B - skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi USA a Slovenskom 17. mája 2016 v Petrohrade.

11:30Naši si uvedomujú, že sa musia tlačiť pred americkú bránku, inak to tam nepadne. Ožívame.

10:47Skalický obišiel spoza bránky Kinkaida a dobre to vymyslel na Draveckého stojaceho pre bránkou, americký brankár si však drží čistý štít.

09:58Dopredu vypálil Lušňák, nepodarilo sa mu premeniť.

09:15Buly v strednom pásme na slovenskej polovici, súperi sa udržali pred Hudáčkom.

08:11Ďalší úspešný zákrok Hudáčka, bodaj by nás dnes Julo podržal, ale musia mu pomôcť aj spoluhráči a začať strieľať.

07:55Marinčinov nápor, prudko vystrelil na amerického brankára!

07:33Hráči si vydýchli cez prvú komerčnú prestávku a pokračuje sa pred Kinkaidom.

Cehlárik sa zviecha na ľadovej ploche, narazil hlavou do súpera. Pôjde zrejme o čistý zákrok, lebo peter sa na súpera pred zrážkou nepozrel.

Vďaka Julovi teraz neprehrávame, treba zabojovať o puk a ísť dopredu.

06:30Obrovská šanca Američanov! Hudáček po jeho chybe v rozohrávke teraz vychytal nemožné. V šanci pred odokrytou bránou Hinostroza. Žeby zákrok turnaja?

05:11Po buly v strednom pásme je hra prerušená, Július Hudáček má problém s výstrojom, dostal hokejkou po krku.

04:34Marko Daňo vyštartoval pred amerického brankára Kinkaida.

04:12Američania zvierajú našich pred Hudáčkom, musíme sa brániť.

Patrik sa po chvíli otriasol a hrá sa ďalej.

03:42Lušňák, center druhej formácie, leží po bodyčeku na ľade.

03:15Musíme ísť dopredu, remízu ani výhra po predĺžení znamená pre nás koniec na šampionáte.

02:59Náš súper mal už tri náznaky solídnych šancí, my zatiaľ ani jednu.

02:18Nastupuje náš štvrtý útok, riskantná rozohrávka, Hudáček za bránkou.

01:58Na ľade je náš tretí útok, pozor na Američanov, prichádza strela na Hudáčka.

01:05Slováci sa usadili v útočnom pásme, Američania však už idú dopredu. naši sa musia sformovať.

00:17Prvá strela na slovenskú bránku z hokejky Larkina!

00:00Zápas sa začal.