15. októbra 2010

MŠK Žilina presvedčivo zdolala Zlaté Moravce

Adrián Candrák z FC Vion Zlaté Moravce (vpravo) uniká pred Vladimírom Leitnerom z MŠK Žilina (vľavo) počas 12. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - MŠK Žilina Foto: SITA/Martin Havran ZLATÉ MORAVCE 15. ...

bez nazvu Adrián Candrák z FC Vion Zlaté Moravce (vpravo) uniká pred Vladimírom Leitnerom z MŠK Žilina (vľavo) počas 12. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - MŠK Žilina

ZLATÉ MORAVCE 15. októbra (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 12. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 0:4 (0:2)
Góly: 15., 19. a 76. T. Majtán, 74. Zošák, ŽK: 32. T. Majtán (Žilina), rozhodovali: Pavlík - Balko, E. Weiss, 2092 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič (46. R. Tomko), Náther (83. M. Ondrejka), M. Babic (32. Stojanovič), Kuračka, A. Candrák - Pavelka

Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Pečalka, Šourek, Leitner - Gergel (69. M. Vyskočil), Ľ. Guldan, Zošák, Vladavič (81. Rilke) - T. Majtán, Ceesay (76. T. Oravec)

Už v 5. min súboja nováčika s majstrom rozohral domáci Kuračka rohový kop, k lopte sa dostal Janečka, ale z päťky hlavou nenamieril presne. Po štvrťhodine hry dali o sebe vedieť aj favorizovaní hráči Žiliny. Najskôr Gergel dlhým pasom vysunul Ceesaya, ten sa šikovne uvoľnil, ale z 13 metrov minul bránku. V 15. min sa Majtán pretlačil pred obrancu a povedľa bezmocného Kuciaka s prehľadom otvoril gólový účet stretnutia - 0:1. Už o štyri minúty prišla "čítanková" akcia hostí po osi Vladavič - Gergel opäť s gólovou koncovkou Tomáša Majtána - 0:2. V 34. min Pavlovičovu strelu zblokovala obrana hostí na roh. Po ňom mal možnosť skórovať Janečka, ktorý však z troch metrov neprestrelil obranný val. Záver prvého dejstva patril domácim, ale najskôr striedajúci Stojanovič a potom aj Pavelka mierili iba do bočnej siete.

V druhom polčase sa domáci hráči FC ViOn snažili, ale herná kvalita bola jednoznačne na strane úradujúceho majstra. V 54. min Kuračka rozohral priamy kop, Pavelka však hlavou mieril vedľa. V 57. min chyboval Pavol Majerník, Ceesay sa rútil sám na Kuciaka, ten však jeho pokus zlikvidoval. Po hodine hry Ceesay parádne vysunul Vladaviča, no ten zoči-voči Kuciakovi mieril iba do neho. V 63. min prišla opäť skvelá kontra hostí, po osi Vladavič - Majtán, Zošák však napálil loptu iba do brvna. V 69. min sa šikovne uvoľnil Pavelka, ale prestrelil. V 74. min Zošák prešiel domácou obranou ako nôž maslom a s prehľadom upravil na 3:0 pre hostí. Už o dve minúty sa skóre opäť menilo, keď agilný Tomáš Majtán svojím tretím gólom dovŕšil hetrik. V závere Majtán ako na zlatom podnose naservíroval tutovku Rilkemu, ten však netrafil prázdnu bránku. V závere majster v Zlatých Moravciach koncertoval a domáci boli vďační za záverečný hvizd rozhodcu Pavlíka.

Hlasy:
Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Žilina nás vyškolila z efektivity. Mali sme svoje príležitosti, bohužiaľ sme ich nevyužili. Futbal bol pre divákov dobrý, my sa musíme poučiť z chýb a pokračovať ďalej."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Videli sme zaujímavý zápas, a to napriek tomu, že sme zvíťazili vysokým rozdielom. V prvom polčase som nebol spokojný s defenzívou, súper si vytvoril príležitosti, ktoré našťastie nepremenil. Som rád, že sa nám v lige strelecky darí, najmä na ihriskách súperov."

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 po piatkovom stretnutí 12. kola FC ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina (0:4):

1. MŠK Žilina 12 7 5 0 27:9 26
2. FK Senica 11 7 1 3 13:10 22
3. Spartak Trnava 11 5 4 2 15:6 19
4. FC ViOn Zlaté Moravce 12 5 4 3 14:14 19
5. ŠK Slovan Bratislava 11 5 2 4 23:12 17
6. MFK Ružomberok 11 5 2 4 10:11 17
7. FC Nitra 11 5 2 4 12:16 17
8. Dukla Banská Bystrica 11 4 3 4 11:8 15