Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. apríla 2009

Muž zomrel počas demonštrácie proti summitu G20Počas stredajších demonštrácií v súvislosti so summitom krajín G20 zomrel v centre Londýna jeden z protestujúcich. Muž padol na zem a upadol do bezvedomia. Po príchode záchrannej služby stále dýchal, ...Zdieľať
LONDÝN 2. apríla (WEBNOVINY) - Počas stredajších demonštrácií v súvislosti so summitom krajín G20 zomrel v centre Londýna jeden z protestujúcich. Muž padol na zem a upadol do bezvedomia. Po príchode záchrannej služby stále dýchal, no napriek snahám o oživenie nakoniec zomrel. Zatiaľ nie je presne jasné, na následky čoho muž zomrel.


Pri policajných snahách o upokojenie demonštrácií sa niekoľko ľudí v blízkosti centrálnej banky vo finančnom centre Londýna zranilo. "Dostali sme núdzový telefonát, podľa ktorého muž spadol a upadol do bezvedomia, stále však dýchal. O 19:30 (20:30 SEČ) nás polícia informovala, že muž stále dýcha," informovala londýnska záchranná služba. Potom ho presunuli do pokojnejšej oblasti, policajti ho začali oživovať ešte pred príchodom sanitky. Napriek snahám oživiť ho na mieste, aj počas cesty do nemocnice, demonštrant zomrel.

SITA_AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri havárii helikoptéry do Severného mora zahynulo 16 ľudí
<< predchádzajúci článok
Prezident má preklenúť programy strán, tvrdí Radičová