Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. februára 2024

Múzeum TANAP plánuje vizuálne zmeny, zatraktívni expozíciu


Tagy: Výstava

Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici chce v tomto roku nechať zrekonštruovať centrálnu časť svojej expozície. Hľadá sa dodávateľ ...Zdieľať
muzeum tanap 676x509 8.2.2024 (SITA.sk) - Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici chce v tomto roku nechať zrekonštruovať centrálnu časť svojej expozície.

Hľadá sa dodávateľ prácZámerom je zvýšiť jej atraktivitu a pútavosť, a to aj prostredníctvom pokročilej 3D vizualizácie spolu s interaktívnymi prvkami. Tie budú ilustrovať dynamiku prírodných zmien v priebehu štyroch ročných období.

Predpokladané náklady na projekt Tatry v štyroch ročných obdobiach predstavujú 184-tisíc eur, múzeum chce na financovanie prác využiť eurofondy.

Ako ďalej vyplýva z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, v súčasnosti hľadá dodávateľa prác.

Nová séria štyroch diorám


Ambíciou inovácie je podľa múzea poskytnúť návštevníkom vizuálne impozantný zážitok, ale tiež edukačný obsah. „Transformáciou expozície do 3D formátu múzeum aspiruje na oslovovanie širšieho spektra verejnosti a zároveň na poskytnutie podrobnejšieho a hlbšieho pohľadu na unikátnosť tatranskej prírody," píše sa v dokumente zverejnenom vo vestníku.

V rámci projektu pôjde o rekonštrukciu plochy 35 metrov štvorcových s výškou približne 10 metrov. V ňom má vzniknúť nová séria štyroch diorám, ktoré budú zobrazovať rôzne scenérie z tatranskej prírody v ročných obdobiach. Pôjde o rekonštrukciu pôvodného stavu a tvorbu nových umeleckých diorám s využitím pôvodného priestoru.

V spolupráci s odborníkmi a preparátormi tak vzniknú diorámy, ktoré budú znázorňovať jeleniu ruju v jeseni, lov líšok v zime, jazvecov pred brlohom na jar a orlie hniezdo na skalnom brale.


Zdroj: SITA.sk - Múzeum TANAP plánuje vizuálne zmeny, zatraktívni expozíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Výstava
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čechomor vyráža na slovenské turné po piatich rokoch
<< predchádzajúci článok
Šimkovičová: Musíme zvýšiť kontrolu verejnoprávnych umeleckých fondov