22. septembra 2012

Myjavskí futbalisti zdolali Košice 3:1

Výsledok 10. kola slovenskej najvyššej futbalovej ligy. Spartak Myjava - MFK Košice 3:1 (3:1) Góly: 1. a 34. Černáček, 20. Harsányi - 31. Škutka, ŽK : 80. Majerník, 90.+ ...

myjava BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Výsledok 10. kola slovenskej najvyššej futbalovej ligy.

Spartak Myjava - MFK Košice 3:1 (3:1)

Góly: 1. a 34. Černáček, 20. Harsányi - 31. Škutka, ŽK : 80. Majerník, 90.+ Harsányi - 63. Šinglár, 77. Duda, 87. Kavka, rozhodovali: Marhefka - Kubačka, Jenčura, 1938 divákov

Zostavy
Myjava: Šulla - Siva, Černáček, Častulín, T. Mrva - Kukoľ, P. Kuračka (86. P. Ďuriš), Marček (79. Majerník), Sládek - Harsányi, Kosík (55. M. Dian)
Košice: Tofiloski - Bašista, Chupáč (60. Kavka), Viazanko, Ostojič (60. Pavúk) - J. Novák, Bukata, U. Matič, Šinglár, Karaš (21. Duda) - Škutka

I. polčas

Diváci sa ešte nestihli ani poriadne usadiť a už sa mohli radovať z gólu. Už v 1. min totiž kopal priamy kop Kuračka, Tofiloski jeho strelu len vyrazil pred Černáčka, a ten sa zblízka nemýlil - 1:0.

Nacvičený signál využili domáci hráči pri rohovom kope v 14. min, keď zahrali roh nakrátko, Sládek odcentroval a Siva hlavičkoval do rukavíc brankára Košíc.

Krásnu akciu predviedli domáci v 21. min, keď sa Sládek vrútil do šestnástky, obišiel obrancu a jeho center premenil hlavičkou na druhý gól Harsányi, ktorý si tak osladil debut na myjavskom trávniku - 2:0.

Hráči Košíc sa postupne dostávali viac do hry a v 31. min zahrávali roh - Matič presne našiel hlavu Škutku a hosťujúci kanonier znížil na 2:1. Už o tri minúty bol však rozdiel opäť dvojgólový. Kuračka kopal roh a domáci kapitán Černáček sa po druhýkrát presadil zblízka - 3:1.

Košické zníženie viselo na vlásku v 38. min. Matič kolmo vysunul Viazanka v pokutovom území, ten presne našiel pred bránou voľného Nováka, ktorý však spálil tutovku, keď jeho strelu chytil Šulla. Peknou strelou z 20 metrov sa v závere prvého polčasu prezentoval Matič, Šulla loptu vyrazil.

II. polčas

Domáci vstúpili aktívne aj do druhého polčasu. V 52. min bol kolmo vysunutý Kuračka, ktorý prevetral rukavice Tofiloskeho. Svižný futbal pokračoval aj v nasledujúcich minútach, viaceré akcie však neboli dotiahnuté do presného zakončenia. To prišlo v 66. min, keď sa Harsányi predral do šestnástky, jeho prízemnú strelu z ľavej strany kryl Tofiloski.

Hostia sa aj striedaniami snažili oživiť hru a v 71. min sa po centri z pravej strany dostal do zakončenia Duda, Šulla však jeho pokus vyrazil na roh. Aj napriek zlepšenej hre sa hostia do výraznej šance nevedeli dostať a domáci tak kontrolovali výsledok. Až v 89. min Novák napriahol z 20 metrov a Šulla predviedol perfektný zákrok. Vo výbornej kulise sa hral kvalitný ligový zápas.