23. júla 2015

Na Grand Prix znela dvakrát slovenská hymna

Na parkúre v areáli TJ Slávia STU Bratislava odštartoval vo štvrtok úvodnými tromi súťažami štvordňový jubilejný 50. ročník medzinárodných jazdeckých ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 23. júla (TASR) - Na parkúre v areáli TJ Slávia STU Bratislava odštartoval vo štvrtok úvodnými tromi súťažami štvordňový jubilejný 50. ročník medzinárodných jazdeckých pretekov Mercedes-Benz Grand Prix Bratialava CSIO*. Hneď v prvý deň sa hrala dvakrát slovenská hymna. Najskôr po víťazstve dvojice Mackovjak a Linet v Middle Tour RTVS a potom aj v záverečnej súťaži dňa Big Tour zásluhou dua Chudyba a Angelottiho.

"Neočakával som takýto dobrý výsledok, som veľmi prekvapený, že som zvíťazil," povedal pre TASR Peter Mackovjak a dodal: "S kobylkou jazdím od minulej jesene, teda ešte nie celý rok, ale už sme dobre zohratá dvojica. Linet je veľmi chtivá, temperamentná. Budem s ňou štartovať aj v nedeľu v Little Prix. V Grand Prix ešte nemôže jazdiť, má iba osem rokov." Víťaz získal 1125 eur.

Aj v záverečnej disciplíne triumfovala slovenská dvojica, keď Bronislav Chudyba zvíťazil v Big Tour v sedle 10-ročného hnedáka Angelotti a získal prémiu 1750 eur.

Víťazom súťaže Small Tour sa stal Čech Aleš Opatrný na 10-ročnom tmavom hnedákovi Curley Stue. Na ďalších dvoch priečkach skončili slovenskí reprezentanti Peter Mackovjak na Cheril a Robert Pál s Ansy van het Texelhof.

Výsledky Mercedes-Benz Grand Prix Bratialava CSIO*:

Small Tour Slovenskej pošty (dvojfázové skákanie, výška prekážok 130 a 135 cm):
1. Aleš Opatrný (ČR), Curley Stue 39 26.58 s./0 tr. s. ,
2. Peter Mackovjak (SR) Cheril 27.30 s./0,
3. Robert Pál (SR) Ansy van het Texelhof 27.55 s/0 tr. s.

Middle Tour RTVS (dvojfázové skakanie, výška prekážok 135 cm a 140 cm):
1. Peter Mackovjak (SR) Linet 28,89 s./0,
2. Alise Okenová (USA) Kaid du Ryd 29,02 (0),
3. Audrey Coulterová (USA) Alex 29,16/0).

Big Tour Big Media (výška prekážok 150 cm):
1. Bronislav Chudyba (SR) Angelotti 65,22 s/0,
2. Carlos Ribas (Braz.) Wilexo 66,15/0,
3. Krysztof Ludwiczak (Poľ.) A New President 67,74/0.

Ďalší program:
Piatok 24. júla, 10.00: Small Tour, 14.00: Furusiyya FEI Pohár národov, 1. a 2. kolo, 1. kolo je súčasne druhou kvalifikáciou do Grand Prix.
Sobota 25. júla, 10.00: Small Tour, finále, 13.00: Middle Tour, 16.00: Big Tour, tretia kvalifikácido Grand Prix, 18.00: Six Bar Competition.
Nedeľa 26. júla, 11.00: Little Prix Bratislava-Middle Tour, finále, 14.00: Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava FEI Svetový pohár.