Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2021

Na hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa tvoria rozsiahle kolóny, polícia odporúča použiť inýPolícia z tohto dôvodu odporúča použiť na prechod hranicami iné hraničné priechody.Zdieľať
cunovo 676x458 9.7.2021  - Na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa tvoria rozsiahle kolóny. TASR o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.


Polícia z tohto dôvodu odporúča použiť na prechod hranicami iné hraničné priechody. Všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie sú od piatkového rána otvorené, polícia na nich spolu s armádou, príslušníkmi Finančnej správy (FS) SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) naďalej vykonáva kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie Slovenska.

V skupine na sociálnej sieti Slováci v Rajke a okolí miestni informujú o tom, že na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo - Rajka je protest a priechod je zablokovaný. K blokovaniu priechodu došlo aj v pondelok (5. 7.) večer. Slováci žijúci v Rajke chcú protestmi vyjadriť svoj nesúhlas s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu a delta variant nového koronavírusu. "Výrazne znevýhodňujú ľudí z prihraničných regiónov, a to napriek tomu, že bývajú na území, v ktorom nie je horšia epidemiologická situácia ako na Slovensku," vyhlásili miestni obyvatelia na sociálnej sieti. Diskusia s kompetentnými orgánmi SR podľa nich nateraz nepriniesla žiadne riešenie.

Bárdyová TASR potvrdila, že polícia situáciu na hraničných priechodoch monitoruje. "Na ostatných hraničných priechodoch je situácia pokojná a policajti cestujúcich priebežne vybavujú bez väčšieho zdržania," dodala.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa tvoria rozsiahle kolóny, polícia odporúča použiť iný © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre vstup do SR platia nové podmienky, nezaočkovaní idú do karantény
<< predchádzajúci článok
Heger bude s premiérmi V4 a Slovinska hovoriť aj o epidemickej situácii

Na hraničnom priechode Čunovo – Rajka sa tvoria rozsiahle kolóny, polícia odporúča použiť iný - diskusné fórum čitateľov