Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. augusta 2016

Na Jasenovskom hrade opäť ožije minulosť počas Noci hradných zrúcanínNa snímke ruiny Jasenovského hradu.Zdieľať
Na snímke ruiny Jasenovského hradu. Foto: TASR - Tomáš Doboš
Jasenov 9. augusta (TASR) - Podujatie na Jasenovskom hrade v Humenskom okrese sa v rámci Noci hradných zrúcanín začne v sobotu 13. augusta v popoludňajších hodinách už po druhý raz. TASR o tom informovala starostka obce Jasenov Lucia Sukeľová. "Začneme programom pre deti, ktorý bude prebiehať na trase smerom k hradu," dodala.


Ten neobíde ani sninská skupina Vikomt, ktorá predvedie návštevníkom ukážky historického šermu v dobovom oblečení. Do minulosti sa prítomní vrátia aj streľbou z luku, vyskúšať si budú môcť aj razenie jasenovských falošných mincí.Pokračovať sa bude podľa slov starostky nočnou hasičskou súťažou, ktorá sa začne o 21.00 h v areáli miestneho ihriska. V nedeľu ráno sa zase v obci stretnú na burze chovatelia z blízkeho i širokého okolia.

Počas sobotňajšej noci bude Jasenovský hrad osvetlený. Podľa slov starostky je atraktívny najmä pre jeho dostupnosť. Z mesta sa k nemu dá dostať aj peši, preto sa minulý rok tešili z početnej návštevnosti tohto podujatia pre rodiny s deťmi.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tvorcovia Simpsonovcov pripravujú zatiaľ najdlhšiu epizódu
<< predchádzajúci článok
Deti bystrických rodáčok sa učia tradičným remeslám

Na Jasenovskom hrade opäť ožije minulosť počas Noci hradných zrúcanín - diskusné fórum čitateľov