Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. júla 2018

Na Kryme zomrel vnuk bývalého sovietskeho vodcu BrežnevaZ pobytu československej straníckej a vládnej delegácie v ZSSR. Na archívnej foto Gustáv Husák (v pravo) víta Leonida I. Brežneva na československom veľvyslanectve v Moskve 26. novembra 1975.Zdieľať
Z pobytu československej straníckej a vládnej delegácie v ZSSR. Na archívnej foto Gustáv Husák (v pravo) víta Leonida I. Brežneva na československom veľvyslanectve v Moskve 26. novembra 1975. Foto: TASR - K. Meval
Simferopol 11. júla (TASR) - Vo veku 57 rokov zomrel na Kryme vnuk bývalého sovietskeho vodcu Leonida Brežneva. Oznámila to v stredu agentúra TASS s odvolaním sa na informáciu regionálneho predstaviteľa.


Andrej Brežnev zomrel v utorok na následky infarktu myokardu.

"Áno, naozaj zomrel. Jeho úmrtie zapríčinil srdcový infarkt," uviedol Konstantin Knyrik, predseda regionálnej organizácie ruskej nacionalistickej strany Rodina v krymskom Sevastopole, ktorej členom bol Andrej Brežnev.

Ekonóm a podnikateľ Andrej Brežnev sa narodil v roku 1961 v Moskve a dlhé roky bol členom Komunistickej strany Ruskej federácie. V posledných rokoch žil na Kryme, kde aj kandidoval v regionálnych voľbách za stranu Rodina. Tento ukrajinský polostrov v roku 2014 anektovalo Rusko.

Leonid Iľjič Brežnev stále na čele Sovietskeho zväzu od roku 1964 až do svojej smrti v roku 1982. Dovolenky spravidla trávil vo svojej dači (letnom sídle) na Kryme, kde v posledných rokoch svojej vlády prijímal aj návštevy a delegácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tábor ľudového tanca vo Východnej tento rok absolvuje 80 účastníkov
<< predchádzajúci článok
Festival Žákovic Open má veľa fanúšikov aj z radov interpretov

Na Kryme zomrel vnuk bývalého sovietskeho vodcu Brežneva - diskusné fórum čitateľov