Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. januára 2007

Na MS v snoubordingu triumf S. Schocha a NeururerovejSlovenský reprezentant v snoubordingu Marek Petruňák nepostúpil z 1. kola kvalifikácie paralelného slalomu na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom horskom stredisku Arosa a v konečnom hodnotení obsadil ...Zdieľať

AROSA 17. januára (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v snoubordingu Marek Petruňák nepostúpil z 1. kola kvalifikácie paralelného slalomu na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom horskom stredisku Arosa a v konečnom hodnotení obsadil 47. miesto. Košickému jazdcovi chýbalo k postupu do druhého kvalifikačného kola medzi tridsaťdva najlepších jazdcov viac ako dva a pol sekundy.

Majstrom sveta sa stal Švajčiar Simon Schoch, ktorý na druhú priečku odsunul svojho brata a vicemajstra sveta z Arosy z paralelného obrovského slalomu Philippa Schocha. Tretí skončil prekvapujúci víťaz utorkového paralelného obrovského slalomu Slovinec Rok Flander. Medzi ženami triumfovala Rakúšanka Heidi Neururerová (na obr.) pred svojimi krajankami Marion Kreinerovou a Doresiou Kringsovou. Dvadsaťsedemročná špecialistka Neururerová skončila pred dvoma rokmi v kanadskom Whistleri na druhej priečke. Štvrtá z tohtoročného krosu Kringsová obhájila bronzovú pozíciu.

Výsledky - paralelný slalom:

Muži: 1. Simon Schoch (Švajč.), 2. Philipp Schoch (Švajč.), 3. Rok Flander (Slovin.), 4. Andreas Prommegger (Rak.), 5. Mathieu Bozzetto (Fr.), 6. Roland Fischnaller (Tal.),... 47. Marek Petruňák (SR).

Ženy: 1. Heidi Neururerová (Rak.), 2. Marion Kreinerová (Rak.), 3. Doresia Kringsová (Rak.), 4. Nicolien Sauerbreijová (Hol.), 5. Jekaterina Tudigeščevová (Rus.), 6. Doris Güntherová (Rak.).

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Straňovský a P.Beňušková najlepší hádzanári za rok 2006
<< predchádzajúci článok
Zuzulová trénuje, ale aj lieči priedušky