10. augusta 2008

Na Štrbskom Plese v skokoch na lyžiach triumf Trofimova, Zmoray 10.

Víťazom nedeľňajších medzinárodných pretekov FIS v skokoch na lyžiach na mostíku HS -100 s umelou hmotou, ktoré sa uskutočnili v športovom areáli na Štrbskom Plese, sa v konkurencii 75 ...

ŠTRBSKÉ PLESO 10. augusta (WEBNOVINY) - Víťazom nedeľňajších medzinárodných pretekov FIS v skokoch na lyžiach na mostíku HS -100 s umelou hmotou, ktoré sa uskutočnili v športovom areáli na Štrbskom Plese, sa v konkurencii 75 pretekárov stal ako v sobotu Roman Trofimov. Ruskému skokanovi namerali 101,5 m a 99,5 m, za čo dostal od rozhodcov výslednú známku 269,5 bodu. Trofimova - keďže dominoval v oboch víkendových súťažiach - zároveň vyhlásili aj za absolútneho víťaza podujatia a obdržal aj ocenenie: Pohár Vysokých Tatier. Druhé miesto obsadil v nedeľu s takmer dvadsaťbodovým odstupom za Trofimovom Grzegorz Mietus (250,5 b), tretí bol ďalší Poliak Dawid Kowal (249,0 b). Slovenský reprezentant Tomáš Zmoray po "bronze" zo soboty skončil tentoraz na konci najlepšej desiatky a bol zo Slovákov jediný, čo sa dostal do finálového druhého kola. Preteky FIS - Pohár Vysokých Tatier na Štrbskom Plese - nedeľňajšie výsledky: Súťaž jednotlivcov (mostík HS-100): 1. Roman Trofimov (Rus.) 269,5 bodu (101,5 m/99,5 m), 2. Grzegorz Mietus 250,5 (93 m/98 m), 3. Dawid Kowal (obaja Poľ.) 249,0 (94 m/96,5 m), 4. Stefan Lang (Nem.) 247,5 (93 m/97 m), 5. Ivan Sobolev (Bielor.) 238,0 (95,5 m/92,5 m), 6. Georgij Červiakov 237,0 (95,5 m/93 m) a Stanislav Ošepkov (obaja Rus.) 237,0 (93,5 m/94 m),...10. Tomáš Zmoray 230,0 (86,5 m/96,5 m). SITA