10. mája 2007

Na turnaji WTA Tour v Prahe aj Cibulková do štvrťfinále

Po Jarmile Gajdošovej sa do štvrťfinále dvojhry na podujatí WTA Tour ECM Prague Open (Tier IV, dotácia 145 000 USD, antuka vonku) v Prahe prebojovala aj Dominika Cibulková. Osemnásťročná úspešná ...

PRAHA 10. mája (WEBNOVINY) - Po Jarmile Gajdošovej sa do štvrťfinále dvojhry na podujatí WTA Tour ECM Prague Open (Tier IV, dotácia 145 000 USD, antuka vonku) v Prahe prebojovala aj Dominika Cibulková. Osemnásťročná úspešná kvalifikantka si vo štvrtkovom súboji 2. kola na Štvanici poradila s českou kvalifikantkou Andreou Hlaváčkovou za 73 minút hladko 6:1, 6:3. Súperkou slovenskej fedcupovej reprezentantky v súboji o postup do semifinále bude víťazka zápasu Nathalie Dechyová (5-Fr.) - Viktoria Azarenková (Biel.).

Cibulková (139. v rebríčku WTA Tour) bola v prvom sete suverénna. Využila všetky tri brejkové možnosti a za 26 minút ho vyhrala 6:1. V druhom dejstve hneď v úvode prehrala svoj servis, ale vzápätí šnúrou piatich gemov v rade zvýšila na 5:1. Dvadsaťročná Češka (223. vo svetovom renkingu) potom znížila na 3:5, ale za tohto stavu už mladá Slovenka využila mečbal pri svojom podaní.

Víťazka minuloročného bratislavského turnaja ITF Ritro Slovak Open postúpila do štvrťfinále dvojhry na podujatí WTA Tour vôbec po prvý raz. Minimálne porovnateľnú hodnotu má však aprílový prienik zverenkyne Vladimíra Pláteníka do osemfinále vyše miliónového turnaja na zelenej antuke v Amelia Islande. V Prahe vyhrala 18-ročná fedcupová reprezentantka už päť stretnutí, všetky bez straty setu. Okrem triumfu nad Hlaváčkovou má aj cenný skalp Argentínčanky Dulkovej (34. v renkingu). V trojkolovej kvalifikácii postupne zdolala Rakúšanku Tinu Schiechtlovú, Číňanku Čun-mei Ji a Rusku Jekaterinu Ivanovovú.