Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2022

Naď rokoval v Kodani o ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine. Sme pripravení urobiť maximum, povedal ministerMinister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) sa včera v Kodani zúčastnil na konferencii k témam Ukrajiny, na ktorej spoločne so svojimi rezortnými kolegami z ďalších 25 krajín ...Zdieľať
denmark_russia_ukraine_war_00440 863bfaccb4a74739aef648b469991cca 676x451 12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) sa včera v Kodani zúčastnil na konferencii k témam Ukrajiny, na ktorej spoločne so svojimi rezortnými kolegami z ďalších 25 krajín diskutovali o možnostiach dodatočnej podpory ukrajinských ozbrojených síl v oblastiach poskytovania materiálnej pomoci, výcviku a financovania.


„Ukrajina bude potrebovať našu dlhodobú udržateľnú pomoc. Oceňujeme preto dnešnú príležitosť hovoriť s partnermi o čo možno najlepšom spôsobe realizácie tejto podpory,“ uviedol minister obrany.

Riešil sa aj slovenský obranný priemysel


Na konferencii, ktorej iniciátormi sú Ukrajina, Spojené kráľovstvo a Dánsko, vystúpil aj prezident Volodymyr Zelenskyj a ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Tí zhodnotili situáciu na fronte a poďakovali spojencom za prejavenú solidaritu a podporu.

Jaroslav Naď počas rokovaní predložil okrem iného aj tému možnej finančnej podpory slovenskému obrannému priemyslu, a to s cieľom navýšenia jeho výrobných kapacít v záujme posilnenia schopnosti dodávať vojenskú pomoc Ukrajine.

Slovensko je pripravené spraviť maximum


Šéf slovenského rezortu obrany okrem toho privítal iniciatívu Spojeného kráľovstva v podpore Ukrajiny prostredníctvom poskytovania výcviku, techniky a finančnej pomoci. Podstatou britského návrhu je podľa ministra Naďa vízia medzinárodného programu na posilnenie budovania kapacít a spôsobilostí ukrajinských ozbrojených síl.

„Britská strana vidí príležitosť rozšíriť rozsah a oblasti výcviku príslušníkov ukrajinskej armády či už priamo na území Spojeného kráľovstva, alebo inde v Európe. V snahe podporiť ukrajinský ľud v boji proti ruskému agresorovi preto skúmame naše možnosti z hľadiska ďalšej materiálnej pomoci pre Ukrajinu, ale aj sprostredkovania spôsobilostí. Sme pripravení urobiť preto maximum,“ uzavrel Naď.Zdroj: Webnoviny.sk - Naď rokoval v Kodani o ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine. Sme pripravení urobiť maximum, povedal minister © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zelenskyj hovorí o nezodpovednosti a lídrov vyzýva, aby prestali hovoriť o taktike Kyjeva proti Rusku (video)
<< predchádzajúci článok
Skutočne obehové sú približne 2% svetovo vyrábaných plastov. Recobal spolu s Recelerate bojujú za zvýšenie obehovosti plastov a prinášajú na Slovensko riešenie na recykláciu ľahkých obalov