Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2021

Najlepšia epidemická situácia v Stredomorí je v Chorvátsku, v krajine dovolenkujú státisíce turistovChorvátsko má aktuálne najlepšiu epidemickú situáciu v Stredomorí. Ako informuje Chorvátske turistické združenie, Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) aktualizovalo európsku mapu ...Zdieľať
britain_weather_24668 42aedbf011f74bf9a47acdd518f9bae7 676x446 23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Chorvátsko má aktuálne najlepšiu epidemickú situáciu v Stredomorí. Ako informuje Chorvátske turistické združenie, Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) aktualizovalo európsku mapu monitorujúci COVID-19 a potvrdilo, že v tejto prímorskej krajine je rovnaká situácia ako minulý štvrtok a chorvátske pobrežie je teda "oranžové".


Aktuálne trávi v Chorvátsku svoju dovolenku približne 860-tisíc turistov, z toho 740-tisíc tvoria cudzinci.

„Zatiaľ čo v mnohých iných krajinách sa epidemiologická situácia zhoršila, Chorvátsko zvláda situáciu vo vnútri svojich hraníc veľmi dobre," konštatuje združenie. Súčasná priemerná štrnásťdňová miera výskytu na 100 000 obyvateľov dosahuje 33,7.

V pobrežných oblastiach sa zároveň zavádzajú ďalšie protiepidemické opatrenia týkajúce sa väčších zhromaždení vrátane prísnych kontrol, aby sa obmedzila možnosť šírenia infekcie COVID-19. Cieľom je, aby sa celé pobrežie čo najskôr vrátilo do "zelenej zóny", kde sa nachádza celá vnútrozemská časť Chorvátska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najlepšia epidemická situácia v Stredomorí je v Chorvátsku, v krajine dovolenkujú státisíce turistov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na hromadné podujatia s navýšenou kapacitou budú podľa COVID automatu potrebné testy alebo očkovanie
<< predchádzajúci článok
Pápež František bude mať v Prešove liturgiu, očakáva sa vysoký počet návštevníkov