Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2011

Najlepšie z členov vlády zvláda úlohy Daniel KrajcerNajlepšie z členov vlády zvláda úlohy vo funkcii minister kultúry Daniel Krajcer. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry MVK, ktorý uskutočnila 3. až 9. júna 2011 na ...Zdieľať
daniel krajcer Foto: SITA/Michal SvítokBRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Najlepšie z členov vlády zvláda úlohy vo funkcii minister kultúry Daniel Krajcer. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry MVK, ktorý uskutočnila 3. až 9. júna 2011 na vzorke 1 101 respondentov, reprezentatívnej pre populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a regiónov. V čase konania výskumu uplynul práve rok od parlamentných volieb a preto agentúra zaradila aj otázku na hodnotenie výsledkov práce členov vlády SR. Premiérke a jednotlivým ministrom respondenti prisudzovali hodnotenie pomocou stupnice: zvláda veľmi dobre – skôr zvláda – skôr nezvláda a vôbec nezvláda.


Krajcer zvláda (veľmi dobre + skôr) svoj úrad podľa vyjadrenia 51,6% opýtaných. Takmer rovnaký výsledok (51,3%) prisúdili účastníci výskumu ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi. Tretia priečka patrí so skóre 42,4% pozitívnych hodnotení premiérke Ivete Radičovej a štvoricu najúspešnejších dopĺňa ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (40,7%). Najmenej úspešným členom vlády je podľa prieskumu minister zdravotníctva Ivan Uhliarik, s ktorého prácou je spokojných 15,4% účastníkov výskumu.


Rovnaké otázky kládla agentúra MVK aj pred pol rokom

Zlepšenie oproti výskumu z decembra 2010 prisúdili respondenti ministrovi obrany Ľubomírovi Galkovi, ktorý si polepšil o 6,1 percentuálneho bodu, ministrovi kultúry Danielovi Krajcerovi (+5,8) a ministrovi hospodárstva Jurajovi Miškovovi (+4,2).

Všetci ostatní členovia vlády boli v súčasnosti hodnotení horšie ako pred pol rokom: najviac stratili premiérka Iveta Radičová (-13,5 percentuálneho bodu), minister financií Ivan Mikloš (-12,5), minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (-10,7) a minister vnútra Daniel Lipšic (-8,6).

Agentúru SITA informoval o výsledkoch prieskumu Pavel Haulík z MVK.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medvedev nepovažuje za správne kandidovať proti Putinovi
<< predchádzajúci článok
NATO priznáva omyl a smrť civilistov

Najlepšie z členov vlády zvláda úlohy Daniel Krajcer - diskusné fórum čitateľov