Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. decembra 2012

Najlepšími armádnymi športovcami sa stali Martikán a JungNajlepším armádnym športovom Slovenskej republiky za rok 2012 sa stal v olympijských športoch vodný slalomár Michal Martikán. V neolympijských športoch prvenstvo z minulého roka ...Zdieľať
stvrty den na olympiade v londyne BANSKÁ BYSTRICA 19. decembra (WEBNOVINY) - Najlepším armádnym športovom Slovenskej republiky za rok 2012 sa stal v olympijských športoch vodný slalomár Michal Martikán.


V neolympijských športoch prvenstvo z minulého roka obhájil vodný motorista Marián Jung a medzi juniormi vodný slalomár Miroslav Urban.

Trénerom roka v rezorte obrany sa v roku 2012 stal Jozef Martikán, ktorý pripravuje Michala Martikána.

Výsledky ankety Najlepší športovec Ministerstva obrany Slovenskej republiky za rok 2012 slávnostne vyhlásili v stredu v Banskej Bystrici.


Zameral sa na olympiádu

Michal Martikán sa v roku 2012 zameral najskôr na zisk miestenky na olympijské hry do Londýna, na ktorých v singlkanoe obsadil 3. miesto. Na majstrovstvách Európy v Augsburgu bol členom zlatej slovenskej hladky 3xC1.

V desiatke najlepších slovenských armádnych športovcov v olympijských športoch boli na ďalších priečkach bez určenia poradia (v abecednom poradí) rýchlostný kanoista Peter Gelle (3. miesto v K2 na 1000 m na ME v Záhrebe, 6. v K4 a 8. v K2 na 1000 m na OH), jeho kolega z hladkej vody Ľubomír Hagara (6. miesto v C1 na 200 m na OH, 8. miesto v C1 na 200 m na ME), kladivárka Martina Hrašnová (2. miesto na ME), ďalší rýchlostný kanoista Martin Jankovec (6. miesto v K4 na 1000 m na OH), majster Európy v zápasení grécko-rímskym štýlom István Lévai, športový gymnasta Samuel Piasecký (11. miesto na bradlách na OH, 5. miesto na bradlách a 7. miesto na hrazde na ME), vodný slalomár Alexander Slafkovský (víťaz Svetového pohára, majster Európy 3xC1, 4. na ME v C1), chodec Matej Tóth (8. miesto na 50 km na OH) a zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová (2x 2. miesto a 1x 3. miesto v pretekoch SP).

Obrazom: Michal Martikán na olympiáde v LondýnePrvenstvo obhájil Marián Jung

V neolympijských športových disciplínach si anketovú palmu víťazstva odniesol rovnako ako vlani Marián Jung. Vodný motorista sa stal v tomto roku majstrom sveta vo formule 500 a šampiónom Európy v triede O-700.

Do elitnej desiatky sa dostali v neolympijských športových disciplínach aj karatista Klaudio Farmadin (1. na MS v kumite do 80 kg), kulturista Štefan Havlík (2. na ME do 100 kg), vodná slalomárka Elena Kaliská (3. v 3xK1 na ME), biatlonista Matej Kazár (3. v stíhacích pretekoch na ME v letnom biatlone), kulturista Igor Kočiš (1. na MS do 70 kg), vodný motorista Michal Košut (3. na ME vo formula 350 a formula 250), biatlonistka Anastasia Kuzminová (2. na ME v letnom biatlone v rýchlostných pretekoch), kulturistka Jana Purdjaková (1. na MS do 55 kg) a rýchlostný kanoista Matej Rusnák (3. v C1 na 5000 m na ME).

Za najlepšieho juniora vyhlásili vodného slalomára Miroslava Urbana. Pretekár liptovskomikulášskej Dukly sa stal vo Wausau majstrom sveta v K1 juniorov, na ME skončil v K1 piaty a v hliadke 3xK1 tretí. Aj ďalšími ocenenými boli vodní slalomári - Jakub Grigar (3. miesto na MS v K1) a Martin Halčin (1. na ME do 23 rokov v K1).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KHL: Slovan vyhral nad Ufou 1:0 po samostatných nájazdoch
<< predchádzajúci článok
Martin Škrtel pre charitatívne účely potetoval fanúšika