24. júna 2011

Najúspešnejšou krajinou na ME v boxe v Ankare sa stalo Rusko

Najúspešnejšou krajinou na majstrovstvách Európy mužov v boxe, ktoré sa uskutočnili pod organizačnou taktovkou Európskej boxerskej konfederácie (European Union ...

bez nazvu Ilustračné fotoFoto: SITA/Martin Havran ANKARA 24. júna (WEBNOVINY) - Najúspešnejšou krajinou na majstrovstvách Európy mužov v boxe, ktoré sa uskutočnili pod organizačnou taktovkou Európskej boxerskej konfederácie (European Union Boxing Confederation - EUBC) v dňoch 16. - 24. júna v tureckej Ankare, sa stalo Rusko. V desiatich hmotnostných kategóriách si dokázali pästiari tejto krajiny vybojovať dve zlaté a štyri strieborné medaily a obhájili prvenstvo v tejto klasifikácii z vlaňajšieho júnového kontinentálneho šampionátu v Moskve (v domácom prostredí mali Rusi výbornú bilanciu 7 - 0 - 1, pozn.).

V Ankare dosiahli dva razy na najcennejší kov aj reprezentanti z ďalších troch krajín, mali však horšiu bilanciu druhých priečok ako Rusko. Na 2. mieste v hodnotení krajín skončil Azerbajdžan (2 - 1 - 0), o tretiu pozíciu sa na ME 2011 podelili Írsko a Wales (obe krajiny 2 - 0 - 0). Z najlesklejšieho kovu sa tešili ešte aj domáce Turecko (1 - 1 - 2) a Moldavsko (1 - 0 - 1), aspoň jednu medailu si vybojovali boxeri z 18 krajín.

Slovensko nedosiahlo v "krajine polmesiaca" na stupne pre víťazov. Z trojice nominovaných Slovákov sa dostal zo zverencov trénera Pavla Hlavačku najďalej Sandro Dirnfeld, ktorý v kategórii do 91 kg prehral vo štvrťfinále s neskorším bronzovým medailistom Bahramom Muzafferom z Turecka 10:16 na body. Pre Filipa Baráka bolo v hmotnosti do 56 kg konečnou stanicou osemfinálové 2. kolo a duel s Rumunom Razvanom Andreianom (11:26 na body), napokon tretím v konečnom poradí. Tomáš Vaňo v kategórii do 60 kg neuspel už v 1. kole, keď podľahol Angličanovi Martinowi Wardovi 6:20 na body.

Súhrn výsledkov finálových duelov na majstrovstvách Európy mužov v boxe v tureckej Ankare a konečné poradie na medailových priečkach vo všetkých desiatich kategóriách:

Kategória do 49 kg:
Finále: Salman Alizada (Azerb.) - Belik Galanov (Rus.) 16:14 na body
Konečné poradie: 1. Salman Alizada (Azerb.), 2. Belik Galanov (Rus.), 3. Charlie Edwards (Angl.) a Georgi Andonov (Bulh.)

Do 52 kg:
Finále: Andrew Selby (Wales) - Georgij Balakšin (Rus.) 13:10 na body
Konečné poradie: 1. Andrew Selby (Wales), 2. Georgij Balakšin (Rus.), 3. Alexandr Riscan (Mold.) a Vincenzo Picardi (Tal.)

Do 56 kg:
Finále: Veaceslav Gojan (Mold.) - Dmitrij Poľanskij (Rus.) 16:14 na body
Konečné poradie: 1. Veaceslav Gojan (Mold.), 2. Dmitrij Poľanskij (Rus.), 3. Nicolae Razvan Andreiana (Rum.) a Ulas Furkan Memis (Tur.),...Filip Barák (SR) bol vyradený v osemfinálovom 2. kole Andreianom

Do 60 kg:
Finále: Fatih Keles (Tur.) - Domenico Valentino (Tal.) 17:17 na body - Keles vyhral na pomocné body (kritériá)
Konečné poradie: 1. Fatih Keles (Tur.), 2. Domenico Valentino (Tal.), 3. Vladimir Saruchanjan (Arm.) a Volodymyr Matvijčuk (Ukr.),...Tomáš Vaňo (SR) bol vyradený v 1. kole Angličanom Martinom Wardom

Do 64 kg:
Finále: Raymond Moylette (Ír.) - Thomas Stalker (Angl.) 18:10 na body
Konečné poradie: 1. Raymond Moylette (Ír.), 2. Thomas Stalker (Angl.), 3. Hejbatulla Hadžilijev (Azerb.) a Vincenzo Mangiacapre (Tal.)

Do 69 kg:
Finále: Fred Evans (Wales) - Mahamed Nurutdinov (Biel.) 14:9 na body
Konečné poradie: 1. Fred Evans (Wales), 2. Mahamed Nurutdinov (Biel.), 3. Zaal Kvačatadze (Gruz.) a Adriani Vastine (Fr.)

Do 75 kg:
Finále: Maxim Kopťjakov (Rus.) - Adem Kilicci (Tur.) 18:15 na body
Konečné poradie: 1. Maxim Kopťakov (Rus.), 2. Adem Kilicci (Tur.), 3. Jaba Chositašvili (Gruz.) a Dmytro Mytrofanov (Ukr.)

Do 81 kg:
Finále: Joe Ward (Ír.) - Nikita Ivanov (Rus.) 20:12 na body
Konečné poradie: 1. Joe Ward (Ír.), 2. Nikita Ivanov (Rus.), 3. Imre Szellö (Maď.) a Hrvoje Sep (Chor.)

Do 91 kg:
Finále: Teymur Mammadov (Azerb.) - Tervel Pulev (Bul.) - Mammadov vyhral vzdaním súpera v 3. kole
Konečné poradie: 1. Teymur Mammadov (Azerb.), 2. Tervel Pulev (Bul.), 3. Johann Witt (Nem.) a Bahram Muzaffer (Tur.),...Sandro Dirnfeld (SR) bol vyradený vo štvrťfinále Muzafferom

Nad 91 kg:
Finále: Magomed Omarov (Rus.) - Roberto Cammarelle (Tal.) 20:14 na body
Konečné poradie: 1. Magomed Omarov (Rus.), 2. Roberto Cammarelle (Tal.), 3. Michail Bachtidze (Gruz.) a Mihai Nistor (Rum.)