Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. septembra 2023

Najvyšší správny súd preskúma priebeh doplňujúcich komunálnych volieb v dvoch obciach SlovenskaNajvyšší správny súd preskúma priebeh nedávnych doplňujúcich komunálnych volieb v dvoch slovenských obciach. V ...Zdieľať
volby 1 e1695288486740 676x424 21.9.2023 (SITA.sk) - Najvyšší správny súd preskúma priebeh nedávnych doplňujúcich komunálnych volieb v dvoch slovenských obciach.


V desaťdňovej lehote mu boli doručené dve volebné žaloby na preskúmanie ústavnosti a zákonnosti doplňujúcich volieb v Žehre v okrese Spišská Nová Ves a v Haluziciach v okrese Nové Mesto nad Váhom. Ako informoval hovorca najvyššieho správneho súdu Michal Hajtol, žaloby už metódou náhodného výberu pridelili volebným senátom a v oboch konaniach začali sudcovia vykonávať prvotné procesné úkony.

Doplňujúce komunálne voľby sa konali 9. septembra v sedemnástich obciach. Súd rozhodne o volebných žalobách do 90 dní odo dňa ich doručenia.

Ak po preskúmaní zistí dôvodnosť žaloby, rozsudkom vyhlási voľby za neplatné, zruší napadnutý výsledok volieb alebo zruší rozhodnutie volebnej komisie a vyhlási za zvoleného toho, kto bol riadne zvolený. Ak sa po preskúmaní zistí, že žaloba nie je dôvodná, súd ju zamietne.


Zdroj: SITA.sk - Najvyšší správny súd preskúma priebeh doplňujúcich komunálnych volieb v dvoch obciach Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská protivzdušná obrana má za sebou úspešné ráno, zostrelila takmer všetky ruské rakety
<< predchádzajúci článok
Štyroch ľudí zasypalo v pivnici pri obci Veľká Bara, jedna osoba zraneniam podľahla (foto)