Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. septembra 2011

Našli ampulku s označením chemickej zbraneAmpulku s označením bojovej látky difosgén našli dnes pri rodinnom dome v Dolnom Lopašove v okrese Piešťany. Hasiči ju za asistencie polície previezli do Kontrolného chemického laboratória civilnej ...Zdieľať
hasici PIEŠŤANY 4. septembra (WEBNOVINY) - Ampulku s označením bojovej látky difosgén našli dnes pri rodinnom dome v Dolnom Lopašove v okrese Piešťany. Hasiči ju za asistencie polície previezli do Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany v Nitre. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ piešťanských hasičov Peter Galbo.


Či bola v ampulke skutočne nebezpečná látka, používaná ako chemická zbraň, musia povedať odborníci. Hasiči však podľa Galba k nálezu pristupovali s plnou vážnosťou a situáciu nepodcenili.

Difosgén je dusivá bojová látka, ktorá bola použitá prvýkrát počas prvej svetovej vojny. Je to bezfarebná kvapalina vôňou podobá stuchnutej slame. Má dráždivé a slzotvorné účinky. Difosgén bol pre svoje dráždivé účinky používaný ako chemická zbraň.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najnovšie násilnosti v Sýrii si vyžiadali 24 obetí
<< predchádzajúci článok
Automobilka BMW predala v auguste rekordných 100 tisíc áut

Našli ampulku s označením chemickej zbrane - diskusné fórum čitateľov