Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. septembra 2009

Návšteva Izraela zrušená, príčinou má byť článok v novináchŠvédsky minister zahraničných vecí Carl Bildt na poslednú chvíľu odvolal návštevu Izraela, ktorá sa mala uskutočniť nasledujúci týždeň. V nedeľu o tom v Jeruzaleme informoval hovorca ...Zdieľať
JERUZALEM 6. septembra (WEBNOVINY) - Švédsky minister zahraničných vecí Carl Bildt na poslednú chvíľu odvolal návštevu Izraela, ktorá sa mala uskutočniť nasledujúci týždeň. V nedeľu o tom v Jeruzaleme informoval hovorca izraelského ministerstva zahraničných vecí Jigal Palmor. Ako dôvod spomenul "problémy s načasovaním" návštevy, izraelské médiá však tvrdia, že dôvod je iný.


Skutočným dôvodom má byť spor medzi Izraelom a Švédskom, ktorý vyvolal nedávny článok vo švédskom bulvárnom denníku Aftonbladet, podľa ktorého sa mala skupina izraelských vojakov podieľať na nelegálnom obchodovaní s orgánmi mŕtvych Palestínčanov. Denník neskôr priznal, že pre takéto tvrdenia nemá dostatok dôkazov. Izraelská vláda žiadala Švédsko, aby sa za tento článok ospravedlnilo, švédska vláda to však odmietla s argumentom, že by tým zasahovala do slobody slova.

SITA/AP/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štúrovská poliklinika a Ostrihomská nemocnica budú spolupracovať
<< predchádzajúci článok
SNS možno v utorok príde s témou otvárania Koaličnej zmluvy

Návšteva Izraela zrušená, príčinou má byť článok v novinách - diskusné fórum čitateľov

To by sa zverolekárovi stať nemalo6.9. 16:17:25
Pravda7.9. 21:15:20