02. januára 2016

NBA: Toronto otočilo duel s Charlotte, Miami si poradilo s Dallasom

Hráč Toronta DeMar DeRozan (vpravo) strieľa na kôš cez brániaceho P.J. Hairstona z Charlotte Hornets v zápase NBA na palubovke v Toronte 1. januára 2016. Foto: TASR/AP
New York 2. januára (TASR) - Basketbalisti Toronta vyhrali v zámorskej NBA doma nad Charlotte 104:94. Nepriaznivo sa vyvíjajúci duel otočili až v záverečnej štvrtine, v ktorej súpera deklasovali 30:12. Pod triumf sa DeMar DeRozan podpísal 23 bodmi, Kyle Lowry pridal 18 bodov a 11 asistencií. Hostia nedokázali bodovať ani raz v záverečných 4:45 min.

Miami si poradilo s Dallasom presvedčivo 106:82 a prerušilo dvojzápasovú sériu prehier. Hviezdou večera bol Hassan Whiteside s 25 bodmi a 19 doskokmi, Gerald Green zaznamenal z lavičky 19 bodov. V drese domácich odohral Dwyane Wade iba 19 minút, pretože ho trápia príznaky chrípky.

NBA - výsledky:

Washington - Orlando 103:91, Miami - Dallas 106:82, Toronto - Charlotte 104:94, Chicago - New York 108:81, LA Lakers - Philadelphia 93:84

NHL: Florida predĺžila zmluvu s koučom Gallantom o ďalšie dva roky
NHL: Montreal vyhral vo Winter Classic nad Bostonom hladko 5:1