25. januára 2010

Neapol s Hamšíkom neprehral 14. zápasov v rade

Taliansky futbalový klub SSC Neapol pokračuje vo svojej "spanilej jazde" a už v 14. zápase v rade nenašiel premožiteľa. "Partenopei" si aj so slovenským ...

NEAPOL 25. januára (WEBNOVINY) - Taliansky futbalový klub SSC Neapol pokračuje vo svojej "spanilej jazde" a už v 14. zápase v rade nenašiel premožiteľa. "Partenopei" si aj so slovenským reprezentantom Markom Hamšíkom poradili v nedeľu v 21. kole najvyššej talianskej súťaže s Livornom 2:0. Prvý gól stretnutia zaznamenal krátko pred koncom prvého polčasu Christian Maggio. Poistku v podobe druhého presného zásahu pridal v poslednej minúte zápasu Luca Cigarini. Hamšík hral do 81. min, potom ho vystriedal Juan Zuniga. Neapol je momentálne na štvrtom mieste tabuľky, ktoré mu zaručuje účinkovanie v budúcom ročníku Ligy majstrov. Tím zo štadióna San Paolo naposledy okúsil trpkosť prehry 4. októbra minulého roka, keď nestačil na AS Rím (1:2).

Tréner Walter Mazzarri ešte od svojho nástupu na lavičku Neapolu v októbri 2009 neprehral. Štyridsaťosemročný taliansky kouč, ktorý nahradil Roberta Donadoniho, pochválil svojich zverencov za nedeľňajší výkon. "Som hrdý na svojich hráčov. Dnes nám chýbalo množstvo futbalistov, takže to bol pre nás dôležitý test. Našťastie sme ho zvládli," skonštatoval rodák z mesta San Vincenzo a pokračoval: "Stále však máme čo zlepšovať. Niekedy sme trochu naivní a riskujeme stratu bodov."

Podľa Mazzarriho bude najväčším súperom jeho tímu v boji o miestenku v budúcoročnej edícii Ligy majstrov Palermo. "Je to vynikajúci tím so silnými hráčmi. Ich tréner Delio Rossi má môj veľký rešpekt. Hrajú dobrý futbal," dodal tréner Neapola.