Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. júna 2016

Nedeľné korzo vo Zvolene bude aj s piknikomUž túto nedeľu (5. júna) štartuje na zvolenskom Námestí SNP cyklus podujatí na oživenie mesta v predprázdninovom období s názvom Zvolenské nedeľné korzo. Jeho ...Zdieľať
Ilustačné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
Zvolen 2. júna (TASR) - Už túto nedeľu (5. júna) štartuje na zvolenskom Námestí SNP cyklus podujatí na oživenie mesta v predprázdninovom období s názvom Zvolenské nedeľné korzo. Jeho súčasťou bude aj piknik Štúrovňík. Zvolenčania budú mať príležitosť zapojiť sa do súťaže o najlepší domáci koláčik.


Mesto Zvolen po prvý raz predstavilo toto podujatie vlani. "Hostí a umelcov, ktorí prijali naše pozvanie účinkovať na korze, sme sa snažili vyberať tak, aby boli naozaj rôznorodí a návštevník si mohol vybrať z čo najpestrejšej ponuky," hovorí Radoslav Kuric, ktorý sa tento rok podobne ako vlani podieľal na tvorbe dramaturgie.

Zo známych mien poteší Zvolenčanov napríklad Dano Heriban, slovenský herec a hudobník, speváčka Natália Hatalová, herečka Eva Pavlíková či spisovatelia Jozef Banáš, Denisa Ogino a Braňo Jobus. Mnohí určite ocenia večer venovaný pamiatke folkloristke Márii Mázorovej, na ktorej počesť zatancujú folklórne súbory Zornička, Marína či žiaci ZUŠ Nádvornej. "Na námestí, priamo pred očami divákov, bude variť známa kuchárska dvojica Habovci a možno si zmerajú svoje sily vo varení aj so zástupcami mesta," dodal Kuric.

Okrem programu na hlavnom pódiu čakajú korzujúcich tematické pikniky, pribudne retro foto kútik či diskusie v obývačke Fun zóny. Všetky rodiny s deťmi si tiež nájdu to svoje – divadelné rozprávky, tvorivé dielne, jazdy na koníkoch a mnohé iné. "Každý, kto príde, rozhodne neoľutuje, že obetoval svoj voľný čas," dodáva Kuric.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Martin Laluha má premiérovú výstavu
<< predchádzajúci článok
Festival USE THE C!TY prináša umenie a hudbu do Košických ulíc

Nedeľné korzo vo Zvolene bude aj s piknikom - diskusné fórum čitateľov