Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. februára 2019

Nelegálne zamestnávanie cudzincov aj Slovákov odhalili policajtiIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván
Bratislava 11. februára (TASR) - Policajti národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru spolu s policajtmi z mobilnej jednotky z Prešova v spolupráci s pracovníkmi Inšpektorátu práce Košice počas minulotýždňovej kontroly odhalili dokopy 21 nelegálnych pracovníkov na stavenisku v Košiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.


Ako priblížila, kontrole sa podrobilo 85 osôb, z toho 78 Slovákov a sedem Ukrajincov. "Výsledky prekvapili aj samotných kontrolórov. Všetci siedmi cudzinci pracovali na stavbe nelegálne. Nelegálne však pracovali aj 14 Slováci," bližšie vysvetlila Baloghová. Policajti Ukrajincom vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení s lehotou na vycestovanie do siedmich dní.

Policajná hovorkyňa dodala, že príslušníci oddelení cudzineckej polície vykonávajú pravidelné a časté kontroly ubytovacích zariadení aj súkromných priestorov poskytnutých k ubytovaniu. V kontrolách budú pokračovať aj naďalej.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Belgicko sa pripravuje na generálny štrajk
<< predchádzajúci článok
Výročie úmrtia Štefánika priblíži mapa histórie a súčasnosti letectva

Nelegálne zamestnávanie cudzincov aj Slovákov odhalili policajti - diskusné fórum čitateľov