Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. októbra 2009

Nemecká lekárka popiera, že by zabíjala pacientovNemecká lekárka, ktorá je obvinená zo zabitia 13 pacientov chorých na rakovinu, si nie je vedomá žiadneho svojho pochybenia. Päťdesiatdeväťročná Mechthild Bachová v utorok pred súdom v Hannoveri ...Zdieľať
HANNOVER 20. októbra (WEBNOVINY) - Nemecká lekárka, ktorá je obvinená zo zabitia 13 pacientov chorých na rakovinu, si nie je vedomá žiadneho svojho pochybenia. Päťdesiatdeväťročná Mechthild Bachová v utorok pred súdom v Hannoveri vyhlásila, že jej pacienti "mali právo prežiť posledné obdobie svojho života dôstojne a bez strachu". Bachová je obvinená z toho, že v rokoch 2001 až 2003 podávala v hannoverskej nemocnici pacientom, z ktorých niektorí neboli nevyliečiteľne chorí, smrteľné dávky morfia a diazepamu. Pacienti boli vo veku od 52 do 96 rokov. Lekárke hrozí doživotie.


"V žiadnom z týchto 13 prípadov som nikomu neskrátila poslednú fázu života morfiom. Som nespravodlivo obvinená a rezolútne odmietam všetky obvinenia," povedala lekárka v slzách pred súdom. Bachová pripustila, že mala pristupovať s väčšou dôslednosťou k zdravotnej dokumentácii pacientov. Práve chyby v dokumentácii sú podľa nej dôvodom, prečo ju mohli obviniť.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S Iránom robíme pokroky, tvrdí šéf MAAE
<< predchádzajúci článok
Projekt Superženy predstavuje verejnosti výnimočné ženy