Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. marca 2007

Nemecká vvláda sa nenechá vydierať extrémistami v AfganistaneNemecká kancelárka Angela Merkelová ubezpečila Afganistan o pokračovaní vojenskej a humanitárnej pomoci krajine. Vláda sa podľa kancelárky nenechá vydierať v prípade dvoch nemeckých rukojemníkov, ...Zdieľať

BERLÍN 19. marca (WEBNOVINY) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová ubezpečila Afganistan o pokračovaní vojenskej a humanitárnej pomoci krajine. Vláda sa podľa kancelárky nenechá vydierať v prípade dvoch nemeckých rukojemníkov, ktorých v Afganistane zadržiavajú militanti a vyhrážajú sa ich smrťou, ak Nemecko do utorka 20. marca nestiahne z krajiny svojich vojakov.

"Ako nemecká vláda sme stále tvrdili, že sa nemôžeme nechať vydierať," povedala Merkelová. "Uvedomujeme si, čo naše záväzky znamenajú pre afganské obyvateľstvo a nesmieme sa nechať vydierať ľuďmi, ktorí sú teroristi alebo majú teroristický prístup," vyhlásila Merkelová po stretnutí s afganským prezidentom Hámidom Karzajom.

Afganský prezident sa kancelárke poďakoval za príspevok Nemecka k obnove krajine. Osobitne vyzdvihol plánované nasadenie nemeckých výzvedných stíhačiek typu Tornado, ktoré podľa neho významne prispejú k pocitu bezpečia obyvateľov na juhu Afganistanu. Vyslanie stíhačiek schválil minulý týždeň nemecký parlament presvedčivou väčšinou hlasov.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smer najsympatickejší, najviac narástli sympatie SDKÚ-DS
<< predchádzajúci článok
Štvorkilová kniha fotografií Jiřího Paroubka v akcii