20. marca 2021

NHL: Chára prispel asistenciou k výhre Washingtonu

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel jednou asistenciou k výhre Washingtonu Capitals v nočnom zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Rangers 2:1.

Štyridsaťštyriročný bek zaznamenal deviaty bod v sezóne (2+7). Celkovo strávil a ľade 17:38 minút a pripísal si aj jednu "plusku" a strelu na bránku. Útočník Richard Pánik odohral 9:55 min a ku dvom trestným minútam pridal dva "hity". Capitals prehrávali do 54. minúty 0:1, no potom ich obrat zariadil dvoma gólmi ruský útočník Alexander Ovečkin. Washington tak vyhral siedmy duel v sérii a vedie Východnú divíziu.

Tomáš Tatar zaznamenal jednu asistenciu, no jeho Montreal prehral s Vancouverom 2:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 63. minúte J. T. Miller.

Toronto - Calgary 3:4,
Montreal - Vancouver 2:3 pp /za domácich TATAR 0+1/,
Washington - NY Rangers 2:1 /za domácich CHÁRA 0+1/,
San Jose - St. Louis 1:2 pp a sn,
Los Angeles - Vegas Golden 2:4

Dramatické slalomové finále. Získa malý glóbus Vlhová, Shiffrinová alebo to bude premiéra Liensbergerovej?