16. októbra 2010

NHL: Góly Hossu a Kopeckého, zranenie Gáboríka

Kvarteto slovenských hokejistov si v piatkových stretnutiach vylepšilo svoje štatistiky v zámorskej NHL. Najviac sa darilo dvojici Marián Hossa - Tomáš Kopecký z ...

bez nazvu Marián Hossa

NEW YORK 16. októbra (WEBNOVINY) - Kvarteto slovenských hokejistov si v piatkových stretnutiach vylepšilo svoje štatistiky v zámorskej NHL. Najviac sa darilo dvojici Marián Hossa - Tomáš Kopecký z Chicaga, ktorá zhodne gólom i asistenciou prispela k triumfu Blackhawks na ľade Columbusu 5:2. V 11. min najskôr štvornásobný najlepší hokejista SR Hossa upravoval svojím štvrtým presným zásahom v sezóne po presnej prihrávke Kopeckého na 2:0 pre hostí. Pätnásť sekúnd po začiatku tretej tretiny si potom obaja Slováci svoje úlohy vymenili a Kopecký svojím premiérovým gólom v aktuálnej sezóne prestížnej profiligy zvýšil už na priebežných 5:1. Ilavského rodáka a účastníka ZOH 2010 Kopeckého, ktorý si v dueli proti Columbusu pripísal aj štyri trestné minúty, napokon organizátori vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Z víťazstva sa radoval aj útočník Los Angeles Michal Handzuš, ktorý k domácemu triumfu svojho tímu nad Vancouverom (4:1) prispel jednou asistenciou. Rovnako jednou presnou prihrávkou obohatil svoje štatistiky aj obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský, Ducks sa však napokon museli pred vlastnými fanúšikmi skloniť pred Atlantou (4:5 po samostatných nájazdoch).

V piatok večer boli v akcii aj ďalší Slováci. Súboj proti Torontu nedohral krídelník newyorských "jazdcov" Marián Gáborík, ktorý si v druhej tretine po zákroku Colbyho Armstronga pri mantineli poranil rameno. Rangers prišli aj o kapitána Chrisa Druryho, ten si pri kolízii so spoluhráčom Michalom Rozsívalom opätovne zlomil prst a Newoyrčanom bude chýbať šesť týždňov.

Obrancovia Andrej Sekera (Buffalo) a Milan Jurčina (NY Islanders) odohrali v piatok takmer 20 minút, ich tímy však napokon zhodne podľahli svojim súperom Montrealu, resp. Pittsburghu o jediný gól.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey - Colorado 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

NY Rangers - Toronto 3:4 po predĺžení (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Pittsburgh - NY Islanders 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Columbus - Chicago 2:5 (0:2, 1:2, 1:1) - Marián Hossa 1+1, Tomáš Kopecký (obaja Chicago) 1+1

Buffalo - Montreal 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Anaheim - Atlanta 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1

Los Angeles - Vancouver 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) - Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1

NHL: Gáborík si vykĺbil rameno