10. marca 2011

NHL: Halák zatiahol roletu, Višňovský zažiaril

V stredajších zápasov kanadsko-americkej NHL sa zo Slovákov najvýraznejšie ...

jaroslav halak Slovenský brankár Jaroslav Halák počas zápasu zámorskej NHL medzi St. Louis Blues a Columbusom. Ohio, 9. marca 2011.Foto: SITA/APNEW YORK 10. marca (WEBNOVINY) - V stredajších zápasov kanadsko-americkej NHL sa zo Slovákov najvýraznejšie presadil obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský, ktorý dvoma gólmi a jednou asistenciou už v 1. tretine domáceho zápasu s New York Rangers rozhodol o výhre 5:2.

Preto nie div, že 34-ročného odchovanca topoľčianskeho hokeja po tomto meraní síl vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Najproduktívnejší Slovák v tohoročnej edícii NHL má po stredajšom trojbodovom koncerte na domácom ľade na konte už 54 kanadských bodov za 14 gólov a 40 asistencií. V tomto stretnutí sa medzi strelcov zapísal aj 29-ročný Trenčan Marián Gáborík v drese hostí, no jeho osemnásty gól v aktuálnej sezóne NHL prehre 2:5 nezabránil. M. Gáborík zatiaľ nazbieral 39 kanadských bodov za 18 gólov a 21 asistencií. Z víťazstva svojho tímu sa v stredu tešil aj Bratislavčan Jaroslav Halák, ktorý sa svojimi zákrokmi zaslúžil o výhru St. Louis na ľade Columbusu 3:4 po predĺžení. Jaroslav Halák kryl 19 z 22 striel domácich hráčov.

Výsledky stredajších zápasov kanadsko-americkej NHL:

Washington - Edmonton 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Carolina - Atlanta 2:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Columbus - St. Louis 3:4 po predĺžení (0:0, 3:1, 0:2 - 0:1) - Jaroslav Halák (St. Louis) chytil 19 z 22 striel súpera

Detroit - Los Angeles 1:2 (1:0, 0:2,0:0)

Tampa Bay - Chicago 4:3 po samostatných nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Dallas - Calgary 3:4 po samostatných nájazdoch (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Anaheim - NY Rangers 5:2 (3:1, 0:0, 2:1) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 2 + 1, vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu, Marián Gáborík (Rangers) 1+0