10. marca 2011

Cháru za spôsobenie otrasu mozgu nepotrestajú

Hokejový obranca Zdeno Chára z Bostonu nebude za svoj ...

max pacioretty Slovenský "obor" Zdeno Chára zrušil svojho súpera Maxa Paciorettyho v zápase medzi Bostonom a Montrealom. Montreal, 8. marca 2011.Foto: SITA/APBOSTON 10. marca (WEBNOVINY) - Hokejový obranca Zdeno Chára z Bostonu nebude za svoj zákrok na útočníka Maxa Paciorettyho z Montrealu v utorkovom zápase NHL čeliť žiadnemu disciplinárnemu trestu.

V stredu to potvrdil viceprezident NHL pre hokejové operácie Mike Murphy. Informuje o tom internetová stránka TSN.

"Po dôkladnom posúdení videozáznamu som nenašiel žiaden dôvod na uloženie ďalšieho trestu. Zákrok bol výsledkom hry. Všetko sa udialo veľmi rýchlo, obaja hokejisti korčuľovali rovnakým smerom a Chára sa pokúsil súpera naraziť na mantinel. Nenašiel som žiaden dôkaz, ktorý by usvedčoval Cháru z cieleného pokusu o zranenie a útok na hlavu súpera. Neurobil bodyček spôsobom, ktorý by sa dal považovať za nebezpečný. Bol to výsledok kolízie a úderu hráča o mantinel a následne o ľad. Pri posudzovaní Chárovho previnenia som tiež bral do úvahy, že počas trinásťročnej kariéry v NHL sa nikdy vážnejšie neprevinil,“ uviedol v stanovisku Murphy, ktorý o prípade rozhodoval.

Zdeno Chára z Bostonu nedohral utorňajší zápas zámorskej NHL v Montreale po tom, ako v závere druhej tretiny narazil na mantinel domáceho krídelníka Maxa Paciorettyho. Ten po Chárovom zákroku narazil hlavou do plexiskla, spadol na ľad a niekoľko minút na ňom ležal bez pohybu. Pri odnášaní z ľadu bol 22-ročný Pacioretty pri vedomí a hýbal rukami aj nohami. Noc po zápase strávil na pozorovaní v nemocnici, má zlomený jeden stavec a otras mozgu. Rozhodcovia zákrok kapitána Bostonu odmenili vyšším 5-minútovým trestom za nedovolené bránenie, ku ktorému pridali aj trest do konca zápasu. Boston v tej chvíli prehrával už 0:4, v záverečnej tretine Lucic napokon skorigoval na konečných 1:4.

"Viem, že sme boli blízko pri sebe pri našej striedačke, no nemal som v úmysle naraziť ho na mantinel. Bolo to veľmi nešťastné a prihodilo sa to v situácii, keď treba myslieť veľmi rýchlo. Neplánoval som to urobiť, lebo nie je mojím štýlom niekoho zraniť. Vždy hrám tvrdo a do tela, ale nikdy sa nepokúšam niekoho zraniť. Dúfam, že je v poriadku," skonštatoval po stretnutí Zdeno Chára.