18. apríla 2007

Norimberg vo finále Nemeckého pohára, Mintál hral tri minúty

Futbalisti 1. FC Norimberg si po utorkovom hladkom víťazstve 4:0 nad Eintrachtom Frankfurt zabezpečili postup do finále Nemeckého pohára 2006/07. Na radosť 47 000 domácich priaznivcov sa o góly na ...

BERLÍN 18. apríla (WEBNOVINY) - Futbalisti 1. FC Norimberg si po utorkovom hladkom víťazstve 4:0 nad Eintrachtom Frankfurt zabezpečili postup do finále Nemeckého pohára 2006/07. Na radosť 47 000 domácich priaznivcov sa o góly na štadióne easyCredit postarali v prvom polčase Engelhardt a Sajenko, po zmene strán poistili hladký triumf 1. FCN Galásek a Pagenburg. Zo slovenského pohľadu je potešiteľný návrat Mareka Mintála, ktorý prišiel na ihrisko v 87. minúte. Dvadsaťdeväťročný Mintál musel začiatkom minulého týždňa odložiť svoj návrat do tréningového procesu pre chrípku. Slovenský Futbalista roka 2004 a 2005 podstupoval individuálnu rehabilitáciu od novembrovej operácie ľavého členka, v utorok sa však už objavil na trávniku a mal tak víťazný comeback. Slovenskí spoluhráči Mintála v drese Norimbergu Róbert Vittek a Vratislav Greško absentovali pre zranenie.

Bavori, ktorí sa zásluhou sobotňajšieho ligového víťazstva 1:0 nad Alemanniou Aachen vrátili v tabuľke dlhodobej súťaže na 5. miesto znamenajúce prienik do Pohára UEFA 2007/08, sa naposledy dostali medzi posledných štyroch v DFB-Pokali pred 25 rokmi. Vtedy zdolali Hamburger SV 2:0, ale vo finále prehrali s Bayernom Mníchov 2:4. Túto trofej nezískali od roku 1962. Zverenci Hansa Meyera sa v predchádzajúcom ročníku lúčili už v osemfinále. V jedenástkovom rozstrele nestačili práve na Eintracht Frankfurt, ktorému sa teraz revanšovali aj s úrokmi a zároveň aj "napravili" marcovú ligovú domácu remízu 2:2 (0:1).

V druhom semifinále Nemeckého futbalového pohára sa v stredu 18. apríla (takisto od 20.30 h, priamy prenos ZDF) stretnú VfL Wolfsburg a VfB Stuttgart. Finále sa uskutoční 26. mája na berlínskom Olympijskom štadióne.

Výsledok - Nemecký pohár - utorok - semifinále (hralo sa na jeden zápas):

1. FC Norimberg - Eintracht Frankfurt 4:0 (2:0)

Góly: 3. Engelhardt, 25. Sajenko, 54. Galásek, 89. Pagenburg, 47 000 divákov

Marek Mintál nastúpil v 87. minúte, Vratislav Greško a Róbert Vittek (všetci Norimberg) pre zranenie nehrali.