20. augusta 2016

Nórske hádzanárky majú bronz. Po výhre nad Holandskom

Nórske hádzanárky sa tešia zo zisku bronzovej medaily po víťazstve nad Holandskom na OH v Riu de Janeiro 20. augusta 2016. Foto: TASR/AP
Rio de Janeiro 20. augusta (TASR) - Nórske hádzanárky, ktoré nezískali do svojej zbierky tretie olympijské zlato v rade, sa na hrách v Riu de Janeiro museli uspokojiť s bronzom. V sobotu v boji o 3. miesto jasne zdolali Holandsko 36:26.

Nórky diktovali tempo stretnutia od úvodu, v priebehu troch minút odskočili súperkam päťgólovou šnúrou na 9:2. V druhom polčase sa Holanďanky márne snažili urobiť niečo s výsledkom a napokon prehrali rozdielom desiatich gólov. Nórsko si po 16 rokoch zopakovalo bronz z olympijského turnaja v hádzanej.