Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. októbra 2021

Nová sezóna je za dverami a Petra Vlhová ju chce mať pokojnejšiu. Som pripravená a teším sa, vraví slovenská lyžiarkaSlovenská lyžiarska šampiónka Petra Vlhová chce absolvovať pokojnejšiu sezónu, než bola tá predchádzajúca. Dvadsaťšesťročná ...Zdieľať
sweden_fis_ski_alpine_cup_74777 d15075e629634745a6a91e39f5a976cc 676x426 21.10.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská lyžiarska šampiónka Petra Vlhová chce absolvovať pokojnejšiu sezónu, než bola tá predchádzajúca.


Dvadsaťšesťročná Liptáčka to uviedla vo štvrtok popoludní na "online" stretnutí s novinármi pred sobotným štartom Svetového pohára 2021/2022 v Söldene.

Nechce absolvovať všetky preteky


V uplynulom súťažnom ročníku si Vlhová splnila dlhoročný sen a ako prvá Slovenka v histórii získala veľký krištáľový glóbus pre celkovú víťazku Svetového pohára.

Pred novým ročníkom SP zdupľovala, že už nechce absolvovať všetky preteky ako pred rokom. Koncentrovať sa bude na technické disciplíny slalom a obrovský slalom, v kĺzavých, čiže super G a zjazde, bude robiť prísnejšiu selekciu.

"Ak však chcem byť v hre o veľký glóbus, musím štartovať aj v rýchlostných pretekoch," priznala Vlhová, cituje ju portál ORF.

V nadchádzajúcej sezóne SP Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zaviedla novinku. Prvýkrát v histórii muži aj ženy odjazdia rovnaký počet technických aj kĺzavých disciplín, u žien to bude po deväť slalomov, obrovských slalomov, super G aj zjazdov.

V Söldene obhajuje tretie miesto


K tomu treba prirátať aj jedny špeciálne preteky v paralelnom obrovskom slalome. Nadchádzajúci ročník SP bude bez pretekov v alpskej kombinácii. Lyžiari a lyžiarky ju budú môcť absolvovať iba na ZOH v Pekingu.

Už v sobotu čaká na zjazdárky tradičný úvod sezóny v rakúskom Söldene (1. kolo o 10.00 h, 2. kolo o 13.15 h). Na ľadovci Rettenbach absolvujú obrovský slalom a Vlhová tam bude obhajovať tretie miesto spred roka.

Práve vydareným úvodnom súťažného ročníka (tretie miesto v Söldene a tri víťazstvá v Levi a Lechu) si pred rokom vybudovala dobrý základ pre neskorší zisk veľkého krištáľového glóbusu.

"Som pripravená a teším sa," komentovala elitná Slovenka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nová sezóna je za dverami a Petra Vlhová ju chce mať pokojnejšiu. Som pripravená a teším sa, vraví slovenská lyžiarka © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nová sezóna je za dverami a Petra Vlhová ju chce mať pokojnejšiu. Som pripravená a teším sa, vraví slovenská lyžiarka
<< predchádzajúci článok
Základné skupiny budúcoročných MS vo futbale vyžrebujú 1. apríla, zoznam tímov bude úplný až v júni

Nová sezóna je za dverami a Petra Vlhová ju chce mať pokojnejšiu. Som pripravená a teším sa, vraví slovenská lyžiarka - diskusné fórum čitateľov