Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. februára 2018

Nový Zéland sa pripravuje na príchod cyklónu GitaNa snímke z videozáznamu stoja ľudia pri zničenom dome po cyklóne Gita v štáte Tonga 13. februára 2018.Zdieľať
Na snímke z videozáznamu stoja ľudia pri zničenom dome po cyklóne Gita v štáte Tonga 13. februára 2018. Foto: TASR/AP
Wellington 19. februára (TASR) - Úrady vyzvali obyvateľov Nového Zélandu, aby sa pripravili na cyklón Gita, ktorý podľa predpovedí zasiahne krajinu v utorok a môže tam spôsobiť značné problémy. Informovala o tom agentúra DPA.


Novozélandská meteorologická služba (MetService) v pondelkovom vyhlásení uviedla, že silné dažde spôsobia zosuvy pôdy, rýchly nárast hladín potokov a riek a povodne.

V noci na utorok hrozí aj zaplavenie pobrežných oblastí vzhľadom na kombináciu prílivu a vĺn, ktoré presiahnu šesť metrov. Silné nárazy vetra môžu poškodiť stromy, stĺpy elektrického vedenia a nezabezpečené stavby.

Ministerstvo civilnej ochrany odporúča obyvateľom, aby sa pripravili na cyklón a súvisiace možné výpadky elektriny, zastavenie dodávok vody a uzavretie ciest. Majú si tiež pripraviť núdzové potreby pre prípad evakuácie.

Letecká spoločnosť Air New Zealand oznámila, že očakáva výrazné narušenie domácich letov i niektorých medzinárodných letov počas nadchádzajúceho týždňa. Zákazníkom preto odporučila, aby odložili svoje cestovné plány, a to do štvrtka.

Minulý týždeň tropický cyklón Gita napáchal veľké škody v tichomorských ostrovných štátoch Tonga, Samoa a Fidži.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väčšina primátorov SPD podporuje dohodu s Merkelovou
<< predchádzajúci článok
Vo väznici pri Riu de Janeiro prebieha vzbura, väzni majú rukojemníkov

Nový Zéland sa pripravuje na príchod cyklónu Gita - diskusné fórum čitateľov