Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. októbra 2006

Novými členmi predsedníctva KDH Čarnogurský a MuránskyRada Kresťanskodemokratického hnutia na dnešnom zasadnutí v Košiciach zvolila za členov predsedníctva bývalého predsedu kresťanských demokratov Jána Čarnogurského a exposlanca NR ...Zdieľať
KOŠICE 14. októbra (WEBNOVINY) - Rada Kresťanskodemokratického hnutia na dnešnom zasadnutí v Košiciach zvolila za členov predsedníctva bývalého predsedu kresťanských demokratov Jána Čarnogurského a exposlanca NR SR, banskobystrického krajského predsedu strany Petra Muránskeho. Ako povedal predseda KDH Pavol Hrušovský, je to najdôležitejší výsledok rokovania rady. Na tlačovej besede Ján Čarnogurský poznamenal, že dnes už pominuli dôvody, pre ktoré nechcel byť vo vedení KDH. "Chcem využiť svoje doterajšie odborné aj politické skúsenosti, aby KDH bolo silné a prispieť k odstráneniu súčasných názorových rozdielov v KDH," uviedol Čarnogurský. Podľa neho nehrozí kresťanským demokratom štiepenie pre odchod Vladimíra Palka, Daniela Lipšica, Františka Mikloška a Rudolfa Bauera z predsedníctva ani pre existujúce názorové rozdiely. Ako informoval Hrušovský, rada sa odstúpením niektorých svojich funkcionárov dnes nezaoberala.

Podľa Daniela Lipšica sa s osobou Jána Čarnogurského vrátil do vedenia strany jeden z najvýznamnejších slovenských politikov a osobnosť, ktorá má pozíciu štátnika. Podľa jeho názoru prispeje k zvýšeniu úrovne práce predsedníctva. Lipšic tiež pripomenul, že Čarnogurský pred dnešnou voľbou vopred vyhlásil, že nemieni kandidovať na post predsedu ani podpredsedu KDH. "KDH by malo v diskusii sformulovať stratégiu svojej opozičnej politiky smerujúcej dopredu. Mojou snahou je, aby KDH bolo oporou stabilného a pozitívneho vývoja prospešného pre ľudí," vyhlásil Čarnogurský.

Rada vyhlásila, že prioritou KDH v tomto volebnom období bude politika solidarity, ktorá je jedným zo základných pilierov kresťanskej demokracie a nebráni sa zmysluplnej spolupráci s inými politickými stranami, ktoré tejto politike rozumejú. Rada KDH vyzýva všetkých poslancov NR SR, aby podporili deklaráciu o daňovej zvrchovanosti Slovenska.

Ako informoval Hrušovský, členovia rady analyzovali priebeh a výsledky parlamentných volieb s cieľom odhaliť chyby, ktorých sa dopustili. Neuviedol však, či dospeli k nejakým konkrétnym záverom, iba doložil že sa tým strana bude ďalej zaoberať.

SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápežova cesta do Turecka bude šancou na dialóg
<< predchádzajúci článok
Vláda išla v štátnom rozpočte nadoraz

Novými členmi predsedníctva KDH Čarnogurský a Muránsky - diskusné fórum čitateľov