Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. januára 2018

O post sudcu Všeobecného súdu EÚ sa uchádza Mazák, Rumana a KučeraIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Bratislava 12. januára (TASR) – Súdna rada SR bude vyberať kandidáta na post dodatočného sudcu Všeobecného súdu EÚ v Luxemburgu z troch uchádzačov. Sú nimi Ján Mazák, Ivan Rumana a Michal Kučera. Opakovaná voľba sa uskutoční na jej zasadnutí 29. januára.


V lehote určenej predsedníčkou Súdnej rady SR Lenkou Praženkovou, ktorá uplynula v stredu (10.1.), boli doručené tri návrhy kandidátov, informovala hovorkyňa Rady Veronika Müller. Mazák a Rumana sa o kandidatúru uchádzali neúspešne už aj v minulosti, Kučera je novým záujemcom.

Mazáka, ktorý je v súčasnosti poradcom prezidenta Slovenskej republiky, navrhol podľa informácií Müller člen Súdnej rady Jozef Vozár. Rumanu, ktorý je sudcom Najvyššieho súdu, navrhol člen Súdnej rady Daniel Hudák spolu so Združením sudcov Slovenska. Kučeru pôsobiaceho na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu nominovala spoločne Slovenská advokátska komora a Notárska komora.

Predsedníčka Súdnej rady musela vyhlásiť opätovnú voľbu na kandidáta luxemburského súdu po tom, ako Slovensko neuspelo s kandidatúrou Radoslava Procházku a predtým s kandidatúrou Márie Patakyovej. Zvoleného kandidáta musí následne schváliť vláda SR a odporučiť poradný výbor Súdneho dvora EÚ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BMW má za sebou ďalší rekordný rok
<< predchádzajúci článok
Mzda v priemysle stúpla v novembri 2017 medziročne o 5,2 % na 1241 eur

O post sudcu Všeobecného súdu EÚ sa uchádza Mazák, Rumana a Kučera - diskusné fórum čitateľov