16. októbra 2007

O víťazstve Buffala nad Torontom v NHL rozhodol vlastný gól

Z trojice pondelkových zápasov kanadsko-americkej NHL malo Slovensko zastúpenie iba v jednom. Útočník Tomáš Kopecký nastúpil v drese Detroitu, ktorý prehral na ľade Anaheimu 3:6. Mladý krídelník ...

NEW YORK 16. októbra (WEBNOVINY) - Z trojice pondelkových zápasov kanadsko-americkej NHL malo Slovensko zastúpenie iba v jednom. Útočník Tomáš Kopecký nastúpil v drese Detroitu, ktorý prehral na ľade Anaheimu 3:6. Mladý krídelník dostal na ľade už trochu viac priestoru, keď odohral vyše desať minút, no do štatistík si pripísal iba jeden mínusový bod. „Káčeri“ vyhrali ešte len tretí duel z ôsmich odohraných a iba pomaly sa dostávajú do formy, vďaka ktorej v uplynulej sezóne vyradili Detroit vo finále Západnej konferencie a nakoniec získali Stanleyho pohár.

V derby tímov z dvoch strán Niagarských vodopádov sa z víťazstva tešili hráči Buffala, hoci ešte dvanásť minút pred koncom prehrávali s Torontom 0:2. „Šable“ predviedli v poslednej tretine ďalší ofenzívny uragán a na pomer striel túto časť hry vyhrali 19:5. Domáci najskôr vyrovnali na 2:2 a potom ešte dvakrát dohnali náskok súpera. V predĺžení si Toronto vypilo kalich horkosti do dna a po strele Kotalíka si obranca McCabe korčuľou nešťastne posunul puk za bránkovú čiaru. Do konca nadstaveného času pritom zostávali necelé štyri sekundy.

Dva body z Vancouvru si odvážajú „žraloci“ zo San Jose po víťazstve 4:2. Pomerne vyrovnaný duel bol aj dosť nervózny a rozhodcovia v ňom udelili až 80 trestných minút. O víťazovi sa rozhodlo až v poslednej tretine, ktorú lepšie zvládli hostia.

Výsledky:

Buffalo - Toronto 5:4 po predĺžení (0:1, 0:1, 4:2 - 1:0)

Góly: 49. Mair (D. Roy, Paille), 49. Pominville (Connolly, Hecht), 54. Vanek (Stafford, D. Roy), 57. Hecht (Connolly, Pominville), 65. Kotalík - 16. Gamache (Pohl, Stajan), 26. Antropov (Kilger, Pohl), 51. Kilger (Antropov, Pohl), 54. Kilger (Tucker). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 42:25. Brankári: Thibault - Raycroft. Diváci: 18 217

Anaheim - Detroit 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Góly: 2. Huskins (Kunitz, Getzlaf), 10. Kunitz (Pronger, Getzlaf), 26. McDonald (Dipenta, Getzlaf), 50. Pahlsson (R. Niedermayer, Pronger), 56. Perry (Pronger, Beauchemin), 60. O´Donnell - 7. Cleary (Draper, Hašek), 32. Zetterberg (Ellis, Lebda), 34. Rafalski (Dacjuk, Holmström). Vylúčení: 11:13 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:2. Strely na bránku: 29:35. Brankári: Bryzgalov - Hašek. Diváci: 17 174

Vancouver - San Jose 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 24. Pyatt (Isbister, Näslund), 54. H. Sedin (D. Sedin, Kesler) - 35. Bernier (Marleau, Nabokov), 43. Pavelski (Rivet, J. Thornton), 44. J. Thornton (Clowe, Cheechoo), 46. Cheechoo (Ehrhoff, Clowe). Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Mitchell, Rypien na 5 min za bitku, Clowe na 10 min za neslušné správanie - Rivet, D. Murray obaja na 5 min za bitku, Ritchie na 10 min, Cooke DKZ za neslušné správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:34. Brankári: Luongo - Nabokov. Diváci: 18 627