Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

01. mája 2023

O zápis do knihy rekordov sa pokúsi 50 cimbalistovV exteriéri areálu rezortu Maladinovo v Liptovskom Mikuláši sa cimbalisti pokúsia vytvoriť ustanovujúci slovenský rekord, uviedol Igor Svítok zo spoločnosti Slovenské rekordy.Zdieľať
O zápis do knihy rekordov sa pokúsi 50 cimbalistov

O zápis do Slovenskej knihy rekordov sa v pondelok na brehu Liptovskej Mary pokúsi 50 cimbalistov. Na cimbaloch rovnakej značky zahrajú pieseň Darmo ma mamičko. Informoval o tom Igor Svítok zo spoločnosti Slovenské rekordy.


"Dňa 1. mája o 10.00 h uvidia zvedavé oči návštevníkov jedinečnú udalosť. V exteriéri areálu rezortu Maladinovo v Liptovskom Mikuláši sa cimbalisti pokúsia vytvoriť ustanovujúci slovenský rekord. Spoločne odohrajú pieseň Darmo ma mamičko," uviedol Svítok.

Hudobníci budú podľa neho hrať na cimbaloch legendárnej značky Bohák. Zakladateľ značky Lajos Bohák, rodák zo slovenskej obce Kvetná, si otvoril vlastnú cimbalovú dielňu v roku 1900. V roku 1953 bol Lajos Bohák nútený vstúpiť do Budapeštianskeho družstva výrobcov hudobných nástrojov a až do dôchodku pracoval ako vedúci cimbalovej dielne. Počas svojho života vyrobil viac ako 1000 cimbalov.

"V roku 2013 na Liptove našla výroba cimbalov storočnej značky Bohák pokračovateľa v starej maďarskej tradícii. Ide o najobľúbenejšiu značku vyrábaných cimbalov vo svete," doplnil Svítok.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Let's Dance 2023: Šou Let's Dance opustil Marián Gáborík s manželkou Ivanou. Kto postúpil do finále?
<< predchádzajúci článok
Sviatok práce súvisí s protestami z roku 1886; má aj cirkevný rozmer