Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2011

Obce, školy a MVO sa môžu uchádzať o grant pre svoju obecMestá, obce a ich organizácie či mimovládne organizácie sa môžu uchádzať o granty na svoje projekty v celkovej hodnote 25-tisíc eur. Grantový program s celoslovenskou pôsobnosťou ...Zdieľať
dexia logo nove Foto: www.dexia.sk BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) - Mestá, obce a ich organizácie či mimovládne organizácie sa môžu uchádzať o granty na svoje projekty v celkovej hodnote 25-tisíc eur. Grantový program s celoslovenskou pôsobnosťou Zelené obce 2011 vyhlásila Nadácia Dexia banky. Zameraný je na podporu projektov trvalo udržateľného rozvoja v obciach, budovanie infraštruktúry pre alternatívnu dopravu, efektívnu starostlivosť o životné prostredie pomocou vytvárania zelených oáz a miest oddychu pre širokú verejnosť a na podporu separácie komunálneho odpadu. Agentúru SITA o tom informoval Vladimír Vladár z Nadácie Pontis.


O granty môžu požiadať obce a mestá, školy a školské zariadenia a mimovládne organizácie z celého Slovenska. Žiadosti o grant môžu organizácie posielať do 15. mája. Všetky žiadosti musia byť podané cez webový portál www.Darca.sk. Jeden subjekt môže predložiť maximálne jeden projekt v každom grantovom programe. Projekty bude hodnotiť nezávislá komisia expertov v danej oblasti. Finálne rozhodne Správna rada Nadácie Dexia banky na svojom zasadnutí, kedy odsúhlasí a finančne podporí vybrané projekty. Výsledky grantového programu oznámi administrátor grantového programu Nadácia Pontis 24. júna .

Grantový program Zelené obce 2011 nadväzuje na program Zelené obce realizovaný z prostriedkov Nadácie Dexia banky Slovensko v roku 2010. V rámci neho nadácia podporila celkovo 13 projektov z 81 predložených žiadostí. Podporu získalo deväť obcí a miest a štyri neziskové organizácie, z toho štyri zo západoslovenského, štyri zo stredoslovenského a päť z východoslovenského regiónu. Z prostriedkov programu Zelené obce pomohla Nadácia v roku 2010 priamo takmer 4 900 ľuďom a nepriamo ďalším takmer 27-tisícom občanov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Anonymný list o Valkovej vražde bol nepravdivý
<< predchádzajúci článok
Nastražená bomba v Severnom Írsku vážne zranila policajta

Obce, školy a MVO sa môžu uchádzať o grant pre svoju obec - diskusné fórum čitateľov

praca10.8. 12:56:07