01. júla 2008

Obhajkyňa Venus Williamsová už v semifinále

Prvou semifinalistkou dvojhry žien v 122. ročníku tenisového Wimbledonu (dotácia 11,812 mil. libier, tráva) sa stala siedma nasadená Američanka Venus Williamsová. Štvornásobná wimbledonská víťazka a ...

LONDÝN 1. júla (WEBNOVINY) - Prvou semifinalistkou dvojhry žien v 122. ročníku tenisového Wimbledonu (dotácia 11,812 mil. libier, tráva) sa stala siedma nasadená Američanka Venus Williamsová. Štvornásobná wimbledonská víťazka a zároveň obhajkyňa titulu z vlaňajška si v úvodnom utorkovom štvrťfinálovom stretnutí poradila s nenasadenou Thajčankou Tamarine Tanasugarnovou za 95 minút 6:4, 6:3. Staršia zo sestier Williamsových postúpila do semifinále dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu už po siedmy raz. Jej súperkou v boji o postup do finále bude víťazka ruského súboja - Jelena Dementievová (5.) - Naďa Petrovová (21.). Až jedna z topfavoritiek turnaja zastavila víťazné ťaženie Tanasugarnovej v tomto roku na wimbledonskej tráve. Už 31-ročná Thajčanka vyradila v predchádzajúcom kole nasadenú dvojku Srbku Jankovičovú. Aj proti V. Williamsovej mala niekoľko šancí, ale nevyužila ich. Zahodila až deväť z desiatich brejkových možností a v štatistike es, čiže bodov priamo z podania, prehrala so známou "delostrelkyňou" 0:8. Tanasugarnová, víťazka prípravného turnaja v holandskom Hertogenboschi, napriek utorkovému ukončeniu víťaznej série na tráve (9:1) dosiahla najlepší grandslamový výsledok v kariére. Dvojhra žien - štvrťfinále: Venus Williamsová (7-USA) - Tamarine Tanasugarnová (Thaj.) 6:4, 6:3 za 95 minút SITA