Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. augusta 2013

Obrazom: Mesto na juhu Japonska pokryl sopečný popolMesto Kagošima na juhu Japonska zápasí s nánosom sivého popola, ktorý ho pokryl po nedeľňajšej erupcii blízkej sopky. Vychrlený materiál sa usadil najmä v severnej časti a centre mesta, ...Zdieľať
vybuch sopky pri kagosime TOKIO 19. augusta (WEBNOVINY) - Mesto Kagošima na juhu Japonska zápasí s nánosom sivého popola, ktorý ho pokryl po nedeľňajšej erupcii blízkej sopky.


Vychrlený materiál sa usadil najmä v severnej časti a centre mesta, kde spôsobil meškanie vlakov a iné komplikácie v doprave pre zníženú viditeľnosť, podľa miestnych predstaviteľov však nie sú hlásené žiadne škody alebo zranenia.

Obyvatelia sa pred popolom chránili rúškami a dáždnikmi, zatiaľ čo radnica vyslala do ulíc vyše 60 pluhov a polievacích vozidiel.


Obrazom: Pri meste Kagošima vybuchla sopka, pokryla ho popolomSopka Sakuradžima v morskom zálive pri Kagošime vybuchla v nedeľu popoludní miestneho času, pričom vychrlený oblak siahal do výšky 5000 metrov.

Nemenovaný predstaviteľ miestnej meteorologickej agentúry uviedol, že aktivita do pondelňajšieho rána zoslabla, zákaz vstupu v dvojkilometrovom okruhu okolo krátera však zatiaľ zostáva v platnosti. Okrem popola sa pri erupcii uvoľnilo aj menšie množstvo lávy.

Sakuradžima ležiaca približne 950 kilometrov juhozápadne od Tokia patrí medzi vysoko aktívne sopky. Najnovšia erupcia bola už 500. v tomto roku, oblak popola je však označovaný za najvyšší od roku 2000.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maňkova kampaň bude bez bilboardov, chce sa venovať rozvoju kraja
<< predchádzajúci článok
P. Osuského trápi totálny nezáujem mladých o politiku