Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

01. marca 2020

Odbyt smartfónov v Číne klesne pre koronavírus o desiatky percent, odhaduje výskumná firmaOdbyt smartfónov na čínskom trhu podľa odhadu výskumnej firmy IDC v prvom kvartáli tohto roka pravdepodobne medziročne oslabí o 40 percent. Dôvodom je epidémia nového koronavírusu. Odhadovaný ...Zdieľať
gettyimages 1057168562 676x451 1.3.2020 (Webnoviny.sk) - Odbyt smartfónov na čínskom trhu podľa odhadu výskumnej firmy IDC v prvom kvartáli tohto roka pravdepodobne medziročne oslabí o 40 percent. Dôvodom je epidémia nového koronavírusu.


Odhadovaný pokles znamená, že predaj smartfónov čínskym spotrebiteľom za prvé tri mesiace tohto roka bude oproti rovnakému obdobiu vlaňajška menší o 33 miliónov, povedal analytik IDC Will Wong. Informuje o tom portál cnn.com.

Keď v minulom roku výskumná firma IDC aktualizovala svoju prognózu, v prvom kvartáli 2020 sme "očakávali pokles iba o 5 percent", uviedol Wong.

"Dokonca aj pri potenciálnom zotavení v marci bude náročné dosiahnuť vlaňajšiu úroveň," dodal. Pokles v Číne bude mať podľa IDC vplyv na globálne dodávky smartfónov a firma predpokladá, že v prvej polovici tohto roka budú medziročne nižšie o 10,6 percenta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Odbyt smartfónov v Číne klesne pre koronavírus o desiatky percent, odhaduje výskumná firma © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parížske múzeum Louvre pre obavy zo šírenia nového koronavírusu v nedeľu neotvorili
<< predchádzajúci článok
Vinárom sa po prvý raz nepodaril zber hrozna na vzácne ľadové víno, môže za to príliš teplá zima

Odbyt smartfónov v Číne klesne pre koronavírus o desiatky percent, odhaduje výskumná firma - diskusné fórum čitateľov