Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. augusta 2012

Odstávka vody na Luníku IX je na okresnej prokuratúreParlament Rómov SR a jeho predseda Ladislav Fízik v piatok na Okresnej prokuratúre vo Zvolene podali trestné oznámenie vo veci spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia na zdraví a živote ...Zdieľať
lunik ix BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Parlament Rómov SR a jeho predseda Ladislav Fízik v piatok na Okresnej prokuratúre vo Zvolene podali trestné oznámenie vo veci spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia na zdraví a živote obyvateľov košického sídliska Luník IX neznámym páchateľom.


Uvádza sa to v stanovisku, ktoré v piatok agentúre SITA poskytol Ladislav Fízik.

Reakciu vyvolala odstávka zásobovania vody pre sídlisko Luník IX. Rómsky parlament chce vyvodiť politickú, odbornú a trestnoprávnu zodpovednosť.

Predsedu vlády Roberta Fica žiada, aby z funkcie odvolal splnomocnenca vlády pre rómske komunity Miroslava Polláka, keďže podľa Fízika "absolútne neprejavil záujem o riešenie problematiky na Luníku IX".

Rovnako kritizuje Fízik aj splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny Lászlóa Nagya, ktorý "zrejme ani netuší, kde sa nachádza Luník IX". Fízik zo zodpovednosti viní aj primátora Košíc Richarda Rašiho a ministerku zdravotníctva SR Zuzanu Zvolenskú.

Odstávka pitnej vody trvá na Luníku IX od stredy 1. augusta. Od stredy zásobuje pitnou vodou obyvateľov mestskej časti Luník IX cisterna. Dôvodom odstávky pitnej vody je podľa košického magistrátu podozrenie na únik studenej vody z vodovodných domových prípojok. Agentúra SITA požiada o stanovisko mesto Košice a Úrad vlády SR.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaje AAA AUTO rástli za prvých sedem mesiacov o 16 %
<< predchádzajúci článok
Rozhodli sekundy, vo vzduchu sa takmer zrazili tri lietadlá

Odstávka vody na Luníku IX je na okresnej prokuratúre - diskusné fórum čitateľov

mám tomu rozumieť tak3.8. 18:18:38