Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. októbra 2011

Odsúdili moslima, ktorý zastrelil fanúšika Spartaka MoskvaRuský súd uznal mladého moslima Aslana Čerkesova za vinného zo zabitia ruského fanúšika futbalového klubu Spartak Moskva Jegora Sviridova. Podľa názoru poroty Čerkesov a jeho piati ...Zdieľať
zbran MOSKVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Ruský súd uznal mladého moslima Aslana Čerkesova za vinného zo zabitia ruského fanúšika futbalového klubu Spartak Moskva Jegora Sviridova.


Podľa názoru poroty Čerkesov a jeho piati spoločníci vyprovokovali v decembri minulého roku bitku s ruskými mladíkmi, ktorá vyústila do streľby.

"Čerkesov vystrelil najmenej dvakrát, potom ďalšími dvoma guľkami zasiahol Sviridova - najskôr priamo do hlavy a potom zo vzdialenosti menšej ako meter aj do žalúdka," uvádza sa v rozsudku, ktorý si Čerkesov vypočul spoza sklenej steny.

Jeho piatich druhov zo severokaukazskej oblasti uznali vinnými z menej závažných činov výtržníctva.

Smrť Jegora Sviridova vyvolala v Moskve najväčšiu vlnu etnického násilia od pádu Sovietskeho zväzu. Do ulíc vyšli najmä mladí nacionalisti, ktorí útočili na osoby iného ako slovanského pôvodu. Udalosti dali za pravdu kritikom, ktorí tvrdia, že Rusko nie je bezpečnou krajinu pre futbalové majstrovstvá sveta 2018.

"Splnil sa najhorší možný scenár, ale v podstate sme s tým počítali. Samozrejme, že sa odvoláme," reagoval na výsledok procesu Čerkesovov obhajca Dmitrij Pankov. Výšku trestov by mali stanoviť budúci týždeň.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lokomotiv Jaroslavľ buduje nový tím
<< predchádzajúci článok
AC Miláno nadviazal spoluprácu s MFK Zemplín Michalovce

Odsúdili moslima, ktorý zastrelil fanúšika Spartaka Moskva - diskusné fórum čitateľov