28. apríla 2006

Opäť tesná prehra Slovákov s Nórmi v stolnom tenise

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti podľahli v piatkovom večernom stretnutí skupiny o 13. - 24. miesto na 48. majstrovstvách sveta družstiev v ...

BRÉMY 28. apríla (WN/SITA - od vyslaného redaktora Ľuboša Bogdányiho) - Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti podľahli v piatkovom večernom stretnutí skupiny o 13. - 24. miesto na 48. majstrovstvách sveta družstiev v nemeckých Brémach tímu Nórska tesne 2:3. Severskému súperovi tak nevrátili nedávnu prehru z Topoľčian v kvalifikácii ME 2007.
Slováci mali raketový štart, keď Ľubomír Pištej a Peter Šereda svojich súperov Wang Jian-fenga, resp. Geira Erlandsena zdolali suverénnym spôsobom bez straty setu. Potom sa však začali prejavovať zdravotné ťažkosti družstva SR. Na výkon Michala Bardoňa mali negatívny vplyv problémy s nohou, a tak v súboji trojok oboch družstiev logicky nestačil na skúseného Istvana Moldovana (1:3). Šereda potom nastupoval na duel s Wangom hendikepovaný zranením chrbta a svoje trápenie predčasne ukončil v druhom sete za stavu 1:4. O výsledku stretnutia sa tak rozhodlo v piatej dvojhre, v ktorej Pištej našiel recept na nórskymi fanúšikmi búrlivo povzbudzovaného Erlandsena iba v jednom dejstve (1:3).
Zverencov trénera Jarolíma Mika tak v sobotu o 19.00 h čaká duel v skupine o 21. - 24. priečku proti zdolanému z dvojice Bielorusko - Holandsko. Slováci si napriek tomu s určitosťou vylepšia umiestnenie z predchádzajúceho svetového šampionátu v katarskej Dohe, kde pred dvoma rokmi obsadili 26. pozíciu.